0dodaj zdjęcia
W hali przy ulicy 3-go maja, ZNP obronił swoją twierdzę zwyciężając UKS 18 3:0.
Strażak musi się zadowolić jedynie punkcikiem w typerze, a ja cienki siatkarz postaram się niecienko opisać przebieg tego spotkania.

Spotkania którego początek nie zwiastował zwycięstwa gospodyń do zera.
W początkowej fazie pierwszego seta, żadna z drużyn nie potrafiła odskoczyć rywalkom na więcej niż trzy punkty. Dopiero od stanu 18-16, gospodynie zdobywają dwa kolejne punkty, zmuszając przyjezdne do wzięcia czasu.
Po czasie pani Asia zaprosiła obie drużyny do kontynuowania meczu. Nie wybiło to z rytmu bardzo dobrze zagrywającej "13-tki" ZNP, która była bohaterką końcówki tego seta posyłając z pozoru niegroźne, jednak trudne do odebrania zagrywki.
Przy stanie 23-16 drugi czas UKS-u. Po przerwie kolejna punktowa zagrywka "13-tki" ZNP i zwycięstwo 25-16 (szósty punkt z rzędu).
W tym secie nie do zatrzymania była Agata Krzysztofek która skończyła wszystkie pięć ataków.

W drugim secie, trener UKS-u starał się ustawić zespół właśnie pod wyżej wspomnianą zawodniczkę, stawiając na przeciw niej swoją najwyższą podopieczną. Początkowo dawało to efekt. Krzysztofek nie skończyła czterech kolejnych ataków a na tablicy świetlnej widniał wynik 1-7.
Warte odnotowanie jest, że w tym okresie gry zespół ZNP popełnił więcej błędów własnych niż w całym pierwszym secie. Gospodynie sfrustrowane niepowodzeniami, ruszyły do ofensywy czego efektem było prowadzenie 15-14.
Końcówka drugiego seta to niestety dla ok. 10 osobowej publiczności mnogość niedokładnych przyjęć, zdobytych punktów oburęcznym przebiciem bądź straconych sposobem dolnym.
Set ponownie padał łupem ZNP, tym razem 25-20. Zwyciężyła drużyna która popełniła mniej błędów, a raczej starała się tych błędów mniej popełniać.

Trzeci, jak się później okazało ostatni set tym razem lepiej rozpoczęły prowadzące w tym spotkaniu. Atak w trzeci metr z przechodzącej piłki, był jaśniejszą gwiazdką na piątkowym siatkarskim niebie. Przy stanie 6-1 przysłowiowe buty otrzymała mało skuteczna w ataku "6-tka" UKS. Generalnie w tej partii, niespodzianka ani przez moment nie wchodziła w grę i zajmujące niższą pozycję w tabeli UKS-18 przegrały tego seta do 16-tu i w całym meczu 0:3.