• 6039 dni działalności portalu

23

mar

2009

Typowy mecz "czołówki" z szarym końcem czy ciekawe widowisko, dla którego warto poświęcić trochę czasu wieczorną porą? Żałuję, że na meczu nie było Strażaka, bo chyba to właśnie On najlepiej zwerbalizowałby scenerię tego spotkania. Nie mniej jednak spotkanie między Dejavu, a NCDC wyglądało tak:

Początek pierwszego seta. Kilka szybkich punktów dla Dejavu, sporo błędów i zamieszania po stronie NCDC i mamy ugrany set 25 : 13 dla Dejavu.

Drugi set. NCDC zaczyna od małej roszady, zbierają się do przysłowiowej kupy i spotkanie wygląda już zupełnie inaczej. Dość długa wymiana punktów, trochę przewagi dla jednych, z kolei znowu dla drugich. Set finalnie wygrywa NCDC 25 : 22(?).

Kolejny set rozpoczyna się dobrą passą młodej drużyny. Zdobywają punkty, cieszą się grą. Do momentu, kiedy zaczynają się wkradać im drobne błędy. Przeciwnik sprytnie to wykorzystuje i do końca seta nerwówka - łeb w łeb. Ostatecznie 24 : 23 dla Dejavu. Zagrywka, błąd, punkt. 2 : 1 w setach. Wspomnę tylko, że w tym secie jeden z zawodników drużyny, która ostatecznie go wygrała otrzymał żółtą kartkę.

Czwarty i jak się później okazało ostatni set przebiegał podobnie. Przewaga Dejavu, NCDC goni, remis i przewaga NCDC. Kilka ładnych kiwek, ataków, bloków, których nawet pierwsza liga mogłaby pozazdrościć i set zbliża się ku końcowi. Znowu wkradają się błędy, które ostatecznie uniemożliwiają drużynie NCDC urwanie choćby jednego punktu. Set kończy się wynikiem 25 : 23 dla Dejavu, tym samym dając drużynie Dejavu 3 punkty, a przyjezdnych kolegów odprawiając z kwitkiem.

Brawa za momentami ładne widowisko, bardzo dobrą postawę p. sędziego i za emocje, których dostarczyliście i za zaangażowanie :)!