• 5989 dni działalności portalu

30

mar

2009

Miałem zacząć relację słowami "już w poniedziałek rozgrywki SALPS zaoferowały pierwszą niespodziankę" ale widzę, że jest to już drugi (Dezerterzy 3:0 Cafe Duo Łobez) zaskakujący dzisiaj wynik. Niemniej mimo, że rozegrany dziś mecz Poczta Enterprise vs. Green to starcie drużyn, które przynajmniej chwilowo dzielą tylko 2 miejsca, to cele o jakie grają obie ekipy są zgoła inne. Faworytem wg typerów była Poczta, a wygraną Greena przewidziało zaledwie 3% z nich...

Pierwsze akcje to gra punkt z punkt, jednak szybko na 2-3 punktowe prowadzenie wyszedł Green. Nieoczekiwanie przewaga gości rosła i z małymi przestojami utrzymała się do końca seta.

W drugą partię gospodarze weszli zupełnie inaczej - prowadzenie 4:0 to zasługa niesamowitej serii zagrywek rozgrywającego Poczty - pierwsze 3 ocierając się o siatkę wpadały w boisko zaskoczonych zawodników Greena. Jak by tego mało, podobnie skutecznie zagrywali Marek i Robert co pozwoliło Poczcie zdemolować Greena 16:5. Ostatecznie przewaga została nieco zniwelowana jednak gospodarze pewnie wygrali tego seta.

Trzeci set miał przebieg podobny do drugiego. Gospodarze punktowali zagrywką, z którą Green zupełnie nie mógł sobie poradzić. Tą partię również wygrała Poczta nie dając przeciwnikom większej szansy.

W czwarty set zawodnicy Greena weszli nieco zrezygnowani poprzednimi niepowodzeniami i w dość nieprzyjemnym nastroju. Gdy wydawało się, że mecz nabrał biegu takiego jak należało się spodziewać, to Green rozpoczął seta od prowadzenia 0:3. Tym razem to goście zaprezentowali zagrywkę, z która nie mogli poradzić sobie gospodarze. Set przebiegał pod dyktando Greena, choć Poczta w pewnym momencie złapała wiatr w żagle. Green zdołał jednak zakończyć seta na swoją korzyść.

Tie break to już istna dominacja gości. Od początku Poczta nie radziła sobie z zagrywką gości, zawodzili również atakujący zmuszeni do większego wysiłku kiepskim dograniem i w konsekwencji rozegraniem. Zmiana stron nastąpiła przy stanie 5:8, a następne 3 akcje to również punkty dla gości. Przy stanie 7:13 Poczta odrobiła z 3 punkty, jednak kolejne dwie akcje wygrał Green przechylając szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Krótko podsumowując - myślę, że był to fajny i zacięty mecz. Dużo męskiej gry, prawdopodobnie większa siła rażenia po stronie Poczty, jednak jak widać nie starczyło to by pokonać dziś Greena. Ważnym elementem gry była zagrywka co chyba da się wyczuć z powyższej relacji - częściowo dlatego, że w ferworze walki umknęły mi szczegóły, ale serie zagrywek pozwalały obu drużynom budować i utrzymywać przewagę. Dla Poczty dzisiejsze potknięcie może mieć nieciekawe skutki w walce o medale, jeśli chodzi o Green to zdobyte punkty również mogę się okazać istotne w końcowej klasyfikacji.