gru

2007

Dezerterzy 3 - 0 Piorun

dodał : rolo o 22:56

W drugoligowym szlagierze, lider Dezerterzy podejmował wicelidera Piorun. Spotkanie zgodnie z naszymi przewidywaniami dostarczyło sporej dawki emocji, które nie ustały nawet po ostatnim gwizdku sędziego…

Początek pierwszego seta to przewaga gospodarzy. Między innymi po dwóch zepsutych zagrywkach Pioruna Dezerterzy szybko wyszli na trzy punktowe prowadzenie 6:3. Przewagę tę sukcesywnie powiększali by za chwilę prowadzić już 12:7. Przy takim stanie Piorun poprosił o przerwę, która jak się okazało nie pomogła gościom w opanowaniu sytuacji. Przewaga Dezerterów utrzymywała się i wyglądało na to, że gospodarze odnotują łatwe zwycięstwo nad następnym beniaminkiem. W ich grze nastąpił jednak mały przestój – przede wszystkim spadł procent kończonych ataków, a to za sprawą dobrej gry w bloku Pioruna. Liczne wybloki zwłaszcza na lewym ataku Dezerterów pozwoliły gościom odrobić pare punktów. Po kilku popełnionych błędach, przy stanie 19:18 gospodarze poprosili o czas. I choć to oni zdobyli pierwszy punkt po wznowieniu, obraz gry nie uległ znaczącej zmianie. Gra toczyła się punkt za punkt i za chwilę przy wyniku 22:21 drugi czas wzięli goście. Przy stanie 23:23 Piorun nie odebrał zagrywki Dezerterów, dając gospodarzom pierwszą piłkę setową, którą ci wykorzystali i wygrali pierwszy set do 23.

Drugi set zaczął się lepiej dla zawodników Pioruna. Dezerterzy dwukrotnie atakowali w aut, tym samym pozwalając wyjść przeciwnikom na prowadzenie 0:2. Tą złą serię gospodarzy zakończył ich rozgrywający zdobywając punkt świetną kiwką. Od początku seta gra była dość wyrównana, i oglądaliśmy na przemian prowadzenie to jednej to drugiej drużyny. Ten etap gry to duże trudności Dezerterów ze skończeniem ataku, między innymi za sprawą dobrej gry blokiem gości. Przy stanie 11:11 coś zacięło się w grze Pioruna, co szybko wykorzystali gospodarze doprowadzając do prowadzenia 18:14. Piorun poprosił o czas, który tym razem widocznie wpłynął na grę gości – po wejściu na boisko zdobyli 3 punkty z rzędu i za chwilę mieliśmy kolejną przerwę, tym razem na życzenie Dezerterów. Gospodarze jednak nie uporządkowali swojej gry i po wznowieniu stracili kolejne 2 punkty i przegrywali już 18:19. Dopiero wtedy udało im się zdobyć punkt. Jednocześnie posypała się nieco gra Pioruna, czego kulminacją była następująca sytuacja : przy stanie 22:20 goście zagubili się w swoim ustawieniu – po dłuższych dyskusjach i w końcu z wykorzystaniem pomocy sędziego ustawili się jak trzeba i gra została wznowiona. W tej akcji stracili punkt (23:20) i znów zagrywali gospodarze. Kapitan Pioruna jeszcze raz wprowadził chaos mieszając w ustawieniu – mimo wskazówek kolegów z drużyny i jeszcze raz sędziego, w momencie wykonania zagrywki przez Dezerterów zawodnicy Pioruna byli ustawieni nie zgodnie z przepisami i tym samym stracili 24 punkt po błędzie ustawienia. Gościom udało się potem zdobyć jeszcze jeden punkt jednak ostatecznie przegrali drugiego seta do 21.

Trzeci set rozpoczął się dla gości jeszcze lepiej niż poprzedni. Prowadzili oni kolejno 6:9 (czas dla Dezerterów) i 9:12. Gospodarze doprowadzili do remisu dopiero przy stanie 13:13, a następnie wyszli na prowadzenie 16:13. O czas poprosili goście i choć doraźnych efektów nie było widać to powoli odbudowywali straty by przegrywać już tylko jednym punktem przy stanie 18:17. Dezerterzy jednak nie pozwolili się dogonić i powiększali przewagę : 20:18 i 23:20. 24-ty punkt gospodarze zdobyli gdy ustawiony w drugiej linii rozgrywający Pioruna „zaatakował” piłkę stojąc pod siatką (przekroczenie linii 3m). Ostatni punkt goście oddali plasując w siatkę i tym samym przegrali ten set do 20.

Pojedynek choć tylko trzysetowy mógł się podobać. Obie drużyny ewidentnie nastawione na zwycięstwo, zapewniły ciekawe widowisko. Zarówno gospodarze jak i goście zagrali dzisiaj dobrze w bloku i w polu. Dezerterzy zagrali jednak równiej, zachowali spokój i przetrzymali cięższe momenty. Przede wszystkim byli skuteczniejsi. Piorun choć zagrał odważnie i mógł napędzić przeciwnikom stracha, nie wytrzymał w kluczowych momentach. Zawodnicy nie raz atakowali po ścianach. Wydaje się też, że zawinił nieco rozgrywający – sporo piłek było dogranych dobre 2 metry od antenki (chyba , że to umówione zagranie). Ponadto rozgrywający Pioruna gra praktyczne tylko przed siebie co na pewno ułatwia przeciwnikom ustawienie bloku. Nie mniej zawodnikom Pioruna należą się słowa uznania za podjęcie walki, a o tym że zwycięstwo Dezerterom nie przyszło aż tak łatwo, świadczy choćby fakt, że w każdym secie korzystali z przerw by uspokoić grę.