paź

2009

OLBOJE 3:1 WATEX

dodał : strazak o 10:25

W poszczególnych setach ( 20, -20, 26, 22 ). To już drugie, kolejne zwycięstwo "starszych Panów" w tej edycji Salpsu. Watex wzmocniony w porównaniu do poprzedniego sezonu i jestem przekonany, że będą wysoko w tej lidze na koniec sezonu.

Jeżeli chodzi o dwa pierwsze sety to "Pili" zrobił relację live, ale krótko odniosę się do tego co się działo.

Pierwsza odsłona od początku do końca pod kontrolą "dziadków" Chociaż chwilami Watex dochodził, ale doświadczenie wzięło górę i zwycięstwo chyba do 20.

Drugi set to poprawa odbioru i skuteczniejsze ataki Watexu i wygrana do 20 gości. I zrobilo się po jeden w setach.

Trzeci set to dominacja gospodarzy do stanu 17:9. Od tego momentu goście pod wodzą Mietka Koprowskiego zaczynają pościg. Na zagrywkę wchodzi Paweł i demoluje gospodarzy swoją mocną zagrywką z wyskoku. Dochodzą nas i set z horrorem. Watex prowadził 26:25 i moim zdaniem Paweł z zagrywki wcisnął nam asiorka, ale na szczęście sędzia przyznał nam punkt i kolejne oczka padają naszym łupem. Seta zakonczył nasz nowy nabytek Darek Serocki. Wszedł z ławki i zrobił to czego od niego oczekiwaliśmy. Chyba ten set należał się gościom, ale wynik był inny i prowadzimy 2:1

Czwarty set to popis Waldka Baranowskiego. Przegrywaliśmy 11:5, 12:6. W tym momecie na zagrywkę wchodzi "Waldi" i demoluje zagrywką przeciwnika. 8 kolejnych oczek należy do nas. Taktyka przedmeczowa okazała się strzałem w 10. Obraliśmy jednego zawodnika na którego należało serwować i to był nasz 7 zawodnik (nie powiem kto to był, bo go szanuję i nie chcę następnym zespołom podpowiadać na kogo należy serwować). Od stanu 14:12 spokojnie kontrolowaliśmy tego seta. Waldek dalej szalał. Kończył wszystko co miał w górze. Nawet druga linia nie była dla niego przeszkodą w kończeniu akcji. Seta kończymy blokiem w wykonaniu Maćka Czarnojana. Dodam na zakończenie, że świetnie dyrygował naszym teamem Tadeusz. Dokonywal świetnych zmian, brał czasy wtedy kiedy tego wymagała sytuacja. Zresztą wynik też coś mówi. Drugi mecz i dwrugie zwycięstwo. Dzisiejszy przeciwnik był naprawdę mocny i te 3 pkt zostały bardzo ciężko wywalczone, ale cieszą. Pokazaliśmy, że jesteśmy drużyną, która mimo, że nie ma samych ciosów, potrafi wygrywać z mocnymi rywalami. Jeżeli zdrowie dopisze i będzie zawsze skład to powinniśmy być na pudle w tym sezonie. Pozdrawiam

dodał : pili_21, 14.10.2009, 19:39

zapraszam wszystkich do relacji live z tego meczu za godzinkę z haczykiem...pozdrawiam

dodał : pili_21, 14.10.2009, 21:45

Zaczynamy Oldoboje na zagrywce... i 1-0, dla Starszych Panów. Po dobrym odbiorze mamy remis 1-1. Środkowy Watexu serwuje nie udany atak Oldbojów i prowadzenie 2-1 dla Watexu. Pierwsza długa wymiana lepsi okazują sie Oldboje po 2. 3-2 po skutecznym ataku Watexu. już po 3-3 i na zagrywce Oldboje. Pierwszy skuteczny serwis punktowy i po błędzie w przyjęciu 4-3... 6-3 nadal na zagrywce Oldboje i dopiero po zdobyciu 7 punktu odpowiada Watex. 7-4 na krótko po powtórzeniu akcji 8-4 dla Oldbojów. Pierwszy błąd serwisowy. 9-5 cudowny atak Waldemara Baranowskiego z lewego skrzydła. 9-6 Watex odrabia skutecznie punkty stracone. 9-8 Watex powoli dochodzi o remisu. Remis po 9. Blok Oldbojów i wychodzą z opresji 10-9, 13-9 i nadal na zagrywce Oldboje. Czas dla Watexu. Set szarpany raz jedni zdobywają punktu, raz drudzy. Po przerwie kolejny serwis Waldemara Baranowskiego zaczął od 10. punkty i dalej stoi na linii 9 metra a mamy już 16-9. 16-10 po błędzie serwisowym-piłka w siatce. As serwisowy Mieczysława Koprowskiego. Powoli ale odrabia straty Watex 16-13. Czas na żądanie Oldbojów, pomaga na kłopoty zawsze pomocny jest Waldemar Baranowski czy z pierwszej czy z drugiej kończy praktycznie wszystko. 18-14 po udanym ataku ze środka Oldbojów. 18-15 po ataku Watexu z prawego skrzydła. As serwisowy już drugi i mamy 18-16, choć dyskusyjny serwis. 19-16 i Oldboje bliżej końca seta. 19-17 po błędzie na zagrywce Oldbojów. Jednak po chwili szybka riposta ze środka 20-17 a po chwili 21-17. Przekroczenie drugiej linii i 22-17. 22-18 po bloku środkowego Watexu a później as serwisowy tej samej osoby. Seria błędów Oldbojów 22-20 i drugi czas na żądanie. Robi się coraz ciekawiej 22-21 na całe szczęście błąd serwisowy i mamy 23-21 i drugi czas dla Watexu. 23-22 nerwowa końcówka i strasznie szarpana. Raz jeden zespół raz drugi zdobywa punkty. 25-22 dla Oldbojów po skutecznym serwisie Waldemara Baranowskiego.

dodał : pili_21, 14.10.2009, 22:08

Zaczynamy drugi set. 1-0 dla Watexu po skutecznym bloku... i jeszcze raz to samo 2-0. 2-1 Oldboje odrabiają. 2-2 po błędzie sędziego. 3-2 dla Watexu atak blok aut. 4-2 Watex. 5-2 Watex wychodzi na prowadzenie wykorzystując błędy Oldbojów. 5-4 Oldboje skutecznie odrabiają i dochodzą przy stanie 5-5 do Watexu. 6-5 skuteczny blok Watexu i 7-5 po podobnym zagraniu. 8-5 utrafiony Waldemar Baranowski jednak jakoś udało się wyprowadzić wystawę ale nic z tego nie wychodzi 8-5 dla Watexu i 1. czas na żądanie dla Oldbojów. 9-5 skuteczny serwis ustrzelony zawodnik z numerem 8 w Oldbojach ponownie 10-5 tym razem zawodnik z numerem 11. Przy stanie 12-6 przejście wykonują Oldboje. Starsi Panowie odrabiają straty 11-7 i 11-8 po ataku z lewego skrzydła. Straty powoli niwelowane są przez Oldbojów jednak jeszcze im trochę brakuje. Po przerwie... Błąd serwisowy i mamy 12-8. Oldboje dalej swoje odrabiają straty. Watex jednak się pobierał i zdobył punkt. Ale na nic Starsi Panowie odrobili już straty po 13. 16-13 dla Watexu po serii błędów. I jak wspominałem szarpany mecz 17-13 raz jedni zdobywają serią punkty raz drudzy. 18-13 i 2. czas na żądanie dla Oldbojów. Po przerwie kolejny błąd Oldbojów 19-13. 19-14 znowu powoli odrabiają straty Oldboje. 20-14, 21-14 dla Watexu. Mieczysław Koprowski na zagrywce. 21-15 po ataku z drugiej linii. 22-15 i bliżej wygrania seta Watex. Skuteczny blok i 22-16 ale to cały czas za mało... głównie słabe przejęcie zaważyło o takim stanie rzeczy. 22-18 i już tylko 4 punkty różnicy... już 3 - 22-19. "Sito" 23-19 dla Watexu. 24-19 i setball dla Watexu. 24-20 drugi setball. 25-20 i po secie. Jak wspominałem gra szarpana podobnie dzieje się w drugim secie...

dodał : zibi, 14.10.2009, 23:12

oldboje po bardzo zaciętym pojedynku pokonali watex 3-1,mecz zakończył się o godz.22.55.