lis

2009

NAVIKON 3:2 SKP SIDOR

dodał : strazak o 23:43

Mecz zacięty, ale co do poziomu to mam wiele zastrzeżeń. Gospodarze prowadzili 2:0, by wygrać w tie breaku do 17. Jeżeli chodzi o gospodarzy to grali dzisiaj w osłabieniu i mimo to odniesli chyba jednak sukces?

Pierwsza partia wygrana przez Navikon do 23, chociaż był taki moment, że prowadzili 9 oczkami i o mały włos nie zostali dogonieni. Dodam tylko, że "feniksy" zepsuli chyba 6 zagrywek, przyznali sie do dwóch siatek, a Navikon zaatakował bodajże z 5 razy. Reszta punktów to kiwki Soha i błędy gości w każdym elemencie. a odbiór był bardzo, bardzo słaby. I taka charakterystyka tego seta...

Druga odsłona wygrana bardziej przekonywająco. Na zagrywce w początkowej fazie tego seta szalał ich środkowy. Prowadzili chyba 6-8 oczkami i dowieźli tego seta do końca. Znowu brak odbioru i mało cwaniactwa w drużynie gości pozwolił gospodarzom na zwycięstwo. Fakt, że w drużynie Sidora nie było dzisiaj Ćwirka i Kuszy, ale przecież ławka rezerwowych jest długa. Mimo to nie było tego czegoś co by pozwoliło wyzwolić większego ducha walki.

Trzeci set w końcu należy do przyjezdnych. Większa ruchliwość na boisku i pewna wygrana gości. Chyba do 19-20. Goście złapali wiatr w żagle i czwartą partię prowadzili kilkoma oczkami. Było chyba 23:17 dla Sidora, ale seta wygrali tylko do 23.

Myślałem, że tie break będzie należał do gości. A działo się wiele. Gospodarze prowadzili 3:2, 6:3, 9:6, 13:10. Jednak walka była do końca i zrobiło się po 14. Sidorki miały meczbola w górze, ale niestety nie wytrzymali ciśnienia i przegrali do 17. W sumie mecz zacięty, ale niestety nie na wysokim poziomie. Po pięknych meczach z US i Wiko, mała zadyszka w drużynie gości. Jednak jestem przekonany, że jeszcze pokażą, że potrafią grać w siatkówkę i pokonają wiele drużyn z czuba tabeli. Zawody bardzo dobrze (zresztą , jak zawsze ) prowadził Andrzej Jackiewicz