maj

2010

Złoto i brąz dla US

dodał : S14 o 19:42

Kończący dzisiaj się turniej miał potoczyć sie troszkę inaczej. Studentki US jechały do Wrocławia z nadzieją na podwójne złoto. Niestety los potoczył się trochę inaczej. Na przeszkodzie stanęły zawodniczki Politechniki Częstochowskiej.
Pierwszy set był grany punkt za punkt. Niestety szczęście przechyliło się na stronę przeciwniczek.

Drugi set to była wielka pogoń uniwerka. Przy stanie 19 : 9 dla Częstochowy dziewczyny zdołały jeszcze wyrównać ale niestety szczęścia zabrakło w końcówce.
Pozostała jedynie walka o 3 miejsce (25-23,25-22).

Przeciwnikiem US w walce o 3 miejsce okazał się zespół bardzo waleczny i nieobliczalny: PWSZ Krosno. Pierwszy set był rozgrywany pod dyktando szczecinianek. Wiedziały o co walczą i nie chciały przepuścić żadnej piłki. I to one zeszły zwycięsko z boiska.
W drugiej partii Krosno pokazało na co je stać. Grało bardzo dobrze w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła, i to US musiało gonić wynik. Po bardzo zaciętej walce w końcówce, Krosno zdołało doprowadzić do remisu w setach.
Trzeci set należał już tylko do Szczecina. Nasze siatkarki zmobilizowane i pełne wiary w zwycięstwo pokazały na co je stać i zdobyły brąz.
Może nie smakuje tak jak złoto ale uwierzcie Mi, że też cieszy;)

Złoto natomiast dziewczyny zdobyły w klasyfikacji Uniwersytetów.