• 5988 dni działalności portalu

27

paź

2010

Mająca już kilkuletnią drugoligową historię Straż Pożarna podejmowała dziś w hali na "Bolka" beniaminka Spajker-Realbud. Zespoły te ostatni raz spotkały się w 2007 roku jeszcze w ramach rozgrywek trzeciej ligi, zatem należy wcześniejsze starcia zaliczyć do zamierzchłej historii, a dzisiejszy mecz uznać za nowy etap w tej rywalizacji. Mimo to zespoły wystąpiły w składach zmienionych do tych sprzed lat w nieznacznym stopniu, a zwycięsko ze spotkania podobnie jak przed laty wyszedł Spajker-Realbud...

Choć patrząc po wynikach poszczególnych setów mogłoby się wydawać, że mecz z pominięciem drugiego seta był spacerkiem Spajkera, spotkanie było zaciętym pojedynkiem stojącym chyba na bardzo przyzwoitym poziomie. Strażacy na rozgrzewce sprawiali na prawdę niezłe wrażenie tłukąc potężnie w parkiet. Mecz jednak zaczął się od ich problemów z odbiorem zagrywki, co Spajker wykorzystał bezlitośnie i pierwszą serię zakończył przy wyniku bodajże 10-1. Mimo wysokiego prowadzenia udało się zachować koncentrację i goście w tej partii ugrali jedynie 12 pkt.

Koncentracji jednak zabrakło w drugim secie - duże problemy w odbiorze zagrywki sparaliżowały tym razem grę Spajkera, a gdy już gospodarze wywalczyli zagrywkę nie potrafili doprowadzić do skutecznej kontry. Przewaga Strażaków w tym secie była wyraźna od początku do końca i Spajker-Realbud musiał szukać szansy w kolejnych partiach - Strażacy ograli gospodarzy do 16.

Taki bieg spraw nie złamał jednak gospodarzy, którzy w trzecią odsłonę weszli ze słusznym założeniem by nie pozwolić znów się rozpędzić rywalom. Założenie to udało im się zrealizować w zasadzie od początku seta, jednak dzięki zimnemu prysznicowi z poprzedniej partii zawodnicy Spajkera znów utrzymali koncentrację do ostatniego gwizdka i mimo rosnącego prowadzenia do końca grali na pełnym gazie, odwdzięczając się Strażakom zwycięstwem do 16.

Czwarty set przy walecznej postawie gości mógł skończyć się analogicznie jak drugi. Na wysokości zadania znów stanął jednak Spajker-Realbud. Od początku uzyskując przewagę, ponownie nie pozwolił Strażakom rozwinąć skrzydeł. Skuteczne strzelanie szybującą i niespodziewanie silną (August) zagrywką odrzuciło od siatki i nie dało szansy zagrać bardziej kombinacyjnie Strażakom. W miarę trwania seta przewaga gospodarzy narastała by znów set zakończył się ich wysokim prowadzeniem (do 17).

Podsumowując - jak wspomniałem we wstępie mimo, że wszystkie sety zakończyły się dużą przewagą wydaje mi się, że był to mecz ciekawy. Z perspektywy boiska, mimo tak wysokich prowadzeń emocje trzymały przez cały czas, a każdy punkt wydawał się na wagę złota. Nie sprawdziła się tym razem siatkarska prawda, że kto nie wygrywa 3-0... Drugi set był jak zimny prysznic, który obudził Spajkera-Realbud i wymusił grę na miarę oczekiwań samych gospodarzy.