• 6040 dni działalności portalu

29

paź

2010

Voltarus wyszedł na boisko jako faworyt i już na rozgrzewce pokazał, że zamierza szybko rozprawić się z przeciwnikiem. Kamikaze wciąż nie mogąc złapać własnego rytmu wiedziało, że zwycięstwo w tym meczu będzie nie lada wyzwaniem. Najlepiej świadczył o tym fakt, że dla typerów faworyt miał miążdżącą przewagę, 94%-6% dla Voltarusa.

Mecz rozpoczął się prawdziwą bitwą o każdy punkt i gdyby całe spotkanie tak wyglądało, byłby to najlepszy mecz Kamikaze, a może i obu ekip. Gospodarze troszkę jakby zaskoczeni postwą rywali, oddali im pierwszy set, ale więcej już nie zamierzali dać się ograć.
Kolejne dwa sety, to istna rzeź niewiniątek. Voltarus grał spokojną, prostą siatkówkę, ale co najważniejsze, skuteczną. Świetnie radzili sobie w polu, jak i w ataku. Kamikaze najwyraźniej sraciło wszystkie siły na pierwszym secie i z minuty na minutę było tylko gorzej. Zmiany w zasadzie nie wprowadziły nic nowego, a nawet spowodowowały nieco chaosu.
Trochę sprawiedliwości trzeba oddać gościom, którzy w każdym secie potrafili wyjść na prowadzenie, bo wyniki w poszczególnych setach, wcale tego nie odzwierciedlały, ale ambicja i zaangażowanie to jednak za mało na świetnie ułożony zespół gospodarzy. W efekcie czwarty set nie przyniósł upragnionego tie-breaka i mecz zakończył się zasłużonym zwycięstwem 3:1 dużo młodszego zespołu, który pokazał starym wygom, że młodość nie równa się brak doświadczenia.
Voltarus zainkasował kolejne 3 punkty i jest na dobrej drodze do walki o pierwszą lokatę w lidze. A Kamikaze? Kamikaze musi jeszcze sporo popracować (niemalże nad każdym aspektem gry), aby w meczu rewanżowym pokazać, że nie tylko mają indywidualności w drużynie, ale że sami są drużyną.