• 6016 dni działalności portalu

Dzisiejszy mecz pomiędzy doświadczonym drugoligowcem, a beniaminkiem miał dać odpowiedź na pytanie o faktyczną wartość powracającego na drugoligowe parkiety Spajkera. Zajmujący czwarte miejsce Dezerterzy podejmowali mającego za sobą serię zwycięstw nad zespołami okupującymi drugą połówkę tabeli Spajkera-Realbud.

Ze względu na niesamowitą mimo wszystko dramaturgię spotkania opiszę je skrótowo, aby tylko nakreślić obraz zainteresowanym.

Dezerterzy mający w swoim składzie zawodników, o których warunkach fizycznych pisało się na forum od lat, na rozgrzewce prezentowali się dokładnie tak jak się o nich pisało - winda w górę i bomba w parkiet. Choć często rozgrzewkowe popisy nie idą w parze z ostatecznym wynikiem spotkania, początek tego meczu wskazywał na to, że beniaminek Dezerterom nie "podskoczy". Gospodarze strzelali w gości zagrywką - byle w pole, goście i tak sobie nie radzili. Efektem tego była wysoka przewaga Dezerterów w pierwszej połowie seta. W porę jednak goście otrząsnęli się i zaczęli gonić rywali - Spajker zdołał zamienić role z gospodarzami i przechylić szalę w tej partii na swoją korzyść.

Ta nagła zmiana prowadzenia zapoczątkowała lawinę kolejnych - nie było chyba seta, w którym drużyna wypracowująca przewagę dowiozłaby ją spokojnie do końca seta. Dla przykładu przytoczę wydarzenia z drugiego bodajże seta - Dezerterzy prowadzili 17-11, by po chwili przegrywać coś koło 20-24 i ostatecznie wygrać 26-24 (jeśli był to 4 a nie 2 set to nie ma to większego znaczenia - chodzi o bieg wydarzeń). Generalnie to pokazuje jak bardzo szarpana i niestabilna była gra obu drużyn. Co chwilę to jedna, to druga drużyna goniła rywala - co ciekawe przeważnie z powodzeniem.

Po czwartym secie wygranym przez gospodarzy, piąty zaczął się również od ich prowadzenia - przy zmianie stron wciąż prowadzili oni 1 lub 2 punktami. Wówczas niespodziewanie (a może mając na uwadze wcześniejsze wydarzenia spodziewanie?) Spajker-Realbud odrobił straty i wyszedł na 2-3 punktowe prowadzenie. Tą przewagę goście dowieźli do końca, punkt meczowy zdobywając poprzez obicie bloku Dezerterów.

W mojej czysto subiektywnej opinii był to klasyczny mecz błędów, a co za tym idzie chyba nie koniecznie cieszył oko kibiców. Były co prawda atomowe ataki, długie wymiany, rozsądne kiwki / obicia bloku, jednak przeplecione były one wieloma przestojami zarówno jednej jak i drugiej drużyny.

ranga spotkania Dezerterzy - Spajker-Realbud : otaguj mecz jako szlagierDezerterzy 2-3 Spajker-Realbud