• 6010 dni działalności portalu

Tym razem bez ogródek - nic nie denerwuje mnie bardziej niż przysłowia (no może wiara w nie) więc całe szczęście, że udało się wygrać ten mecz bo chyba dostałbym wysypki gdybym musiał napisać, że kto nie wygrywa 3-0...

Pierwszy set zaczął się tak jak prawdopodobnie spodziewali się typerzy - Spajker po bezbolesnym spacerku wygrał do jakichś 13. Spokojna i stabilna gra pozwoliła zdusić Stomatologię w zarodku, czego efektem wysoka wygrana...

I tu klasyczne już dla Spajkera (oczywiście nie tylko dla Spajkera, ale w naszym wykonaniu wyjątkowo regularne) rozluźnienie - drugi set to bardziej zacięta postawa gości, która przy słabej w każdym elemencie grze gospodarzy dała rosnącą w miarę trwania seta przewagę Stomatologii, a w efekcie jej wygraną w tej partii.

Trzeci set zaczął się podobnie, przy czym mimo początkowo walecznej postawy Spajkera-Realbud w jego grę wdała się coraz większa nerwowość i niepewność. W drugiej połowie seta gospodarze włączyli się do walki ale na zwycięstwo było już za późno.

Czwarty set z początku też nie zapowiadał zwrotu akcji, a w obu drużynach musiało panować coraz silniejsze przekonanie, że ta partia będzie ostatnią. Spajker w końcówce złapał jednak nieco wiatr w żagle, dogonił rywala i mimo rażących błędów (choćby zepsute zagrywki przy piłkach setowych) wygrał seta na przewagi.

Początek tie-breaka znów jednak wskazywał na to, że z tarczą z sali przy "Bolka" wyjedzie Stomatologia. Goście przewagi nie utrzymali jednak długo. Ich początkowe prowadzenie 1-4 po chwili było już tylko wspomnieniem. Zmiana stron nastąpiła przy stanie 8-6 dla gospodarzy, a kolejne akcje były już tylko dopełnieniem formalności. Stomatologia wyraźnie przegrała piątego seta i musiała zadowolić się jednym punktem.

Przepraszając za nieco osobisty wstęp kilka słów podsumowania - Stomatologia Monte Cassino to na pewno silna drużyna, jednak nie będzie chyba krzywdzące jeśli napiszę, że po pierwszym secie mieliśmy rywali na widelcu. Dzięki nienagannym manierom i uprzejmości biernie się przyglądając pozwoliliśmy im się jednak rozegrać i o mały włos skończylibyśmy mecz z zerowym dorobkiem punktowym. Czy było to widowisko warte obejrzenie może lepiej niech się wypowiedzą postronni kibice. Nasza gra mimo wygranej znów daleka od ideału. Kolejny raz napisać, że wygrana w słabszej formie też jest ważna? Chyba jednak pozostaje niedosyt.

ranga spotkania Spajker-Realbud - Stomatologia Monte Cassino : otaguj mecz jako szlagierSpajker-Realbud 3-2 Stomatologia Monte Cassino