• 6017 dni działalności portalu

W spotkanie lepiej weszli goście. Dezerterzy popełniali więcej błędów, stąd ich kilkupunktową strata. Pod koniec, próbowali jeszcze nawiązać walkę odrabiając stratę, ale Żagiel ponownie odskoczył rywalom i wygrał pierwszą odsłonę 22:25.

Drugi set przyniósł wiele emocji. Przy stanie 18:14 dla gospodarzy, Żagiel zdobył 8 pkt z rzędu, by następnie dać się dogonić. Sama końcówka toczyła się punkt za punkt, jednak obie drużyny nie ustrzegły się prostych błędy, psując stacjonarne zagrywki. Ostatecznie po bardzo długiej i ładnej akcji, seta zakończył (36:34) Jakub Choziak, najskuteczniejszy zawodnik tego meczu (65% w ataku), dzięki czemu Dezerterzy wyrównali wynik tego spotkania.

Warto wspomnieć o Piotrze Marczuku, który w kontekście emocji, nie zapomniał o postawie fair-play, przyznając się do błędu, oddając tym samym punkt przeciwnikom. Brawo!

- Przegraliśmy tego seta na własne życzenie - stwierdził Maciej Maciejewski. Było w tym sporo racji.

Za równo trzeci jak i czwarty set można opisać krótko. Żagiel zagrał bez wiatru. Jedynie Waldemar Baranowski swoją postawą, zawstydzał niektórych - dwa razy młodszych kolegów z zespołu, pokazując im tak ambitną grę, że spokojnie można by nią obdzielić cały zespół.

Dezerterzy wypunktowali rywala odpowiednio 25:17, 25:21, wygrywając całe spotkanie 3:1.

Zwycięstwo cenne, bo odniesione nad liderem, który przed tym meczem, nie zaznał goryczy porażki. Zwycięstwo nad zespołem, który posiada parę najlepszych środkowych w tej lidze.

Dezerterzy – Żagiel 3:1 (22:25, 36:34, 25:17, 25:21)

Dezerterzy: Nowak, Kaczmarek, Stopiera, Michał Radecki, Marcin Radecki, Stępińska oraz Jakub Choziak, Wojciech Choziak

Żagiel: Gluba, Baranowski, Marczuk, Makowski, Guźniczak, Lizak oraz Gołębiewski, Maciejewski

_________________________________________________________________

(nazwisko, punkty, ataki skończone, ataki, skuteczność w ataku)