2010

Facebook logo
Google+ logo
0dodaj zdjęcia
Kolejny mecz wygrany przez beniaminka. Tym razem przeciwnikiem Spajkera była Enea, która poprzedni sezon zakończyła na 3-cim miejscu. W obecnych rozgrywkach Enei nie idzie już tak dobrze. Spajker-Realbud z kolei po otwierającej sezon porażce z Żaglem kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa...

O dzisiejszym meczu ciężko w sumie cokolwiek napisać. W pierwszym secie toczyła się wyrównana walka. Występujący w roli faworyta goście przechylili jednak szalę zwycięstwa na swoją korzyść. W mojej ocenie Spajker wygrał dopiero w końcówce, choć jest również wersja, że przewaga była bardziej wyraźna - do zweryfikowania gdy zostaną podane małe punkty.

W drugim secie Spajker-Realbud zagrał z większą koncentracją i od początku budował przewagę. Poprawna (dobra?) gra gości, połączona z problemami Enei w chyba każdym elemencie zaowocowała bardzo wysokim prowadzeniem Spajkera. Dzięki przewadze, która zaraz sięgnęła pułapu 12-22 Spajker dokonał zmiany obu przyjmujących by dać pograć rezerwowym. W zmienionym składzie Spajker dał się rozpędzić Enei, choć nie obwiniam o to rezerwowych, bo oni swoje zadania wypełnili dobrze - to zawodnicy podstawowej szóstki rozluźnili się za nadto, czego efektem było szybko stracone 5-6 punktów. Przerwa na żądanie pozwoliła gościom nieco ochłonąć, skoncentrować się i skończyć seta z najwyższą przewagą w tym meczu.

Trzeci set rozpoczął się od punktu Enei. Kolejne 3 czy 4 punkty padły łupem Spajkera. Taki obrót wydarzeń jeszcze gorzej wpłynął na postawę rozluźnionych gości. Enea dogoniła, a nawet przegoniła rywali i przez większość seta prowadziła jednym, dwoma punktami. Spajker co odrobił, zaraz trwonił popełniając wszelkiej maści błędy, a sielankowa atmosfera nie wróżyła drastycznej poprawy gry. Takiej się nie doczekaliśmy, chociaż w końcówce goście stanęli na wysokości zadania i wygrali do 23.

Jak napisałem mecz bez historii. Enea dzielnie walczyła, ale nie na tyle by dzisiaj nad nami triumfować czy choćby ugrać seta. My myślami jesteśmy już przy meczu z Agrotransem. Wszystko wskazuje na to, że nieoczekiwanie drugoligowy szlagier na szczycie tabeli rozegrany zostanie między beniaminkami. Mam nadzieję, że bez względu na to kto w tym meczu zatriumfuje, spotkanie zasłuży na swoje miano. Szkoda tylko, że odbędzie się ono po przerwie świątecznej, która przeważnie nie wpływa pozytywnie na formę ;)

ranga spotkania ENEA - Spajker-Realbud : otaguj mecz jako szlagierENEA 0-3 Spajker-Realbud