wydarzenia w tygodniu11121314151617
wydarzenia w tygodniu18192021222324
wydarzenia w tygodniu25262728293031

• 5988 dni działalności portalu

W rozgrywkach 2 ligi kobiet, spotkały się dwa wiejskie zespoły. Radex Kamieniec podejmował LZS Kołbaskowo. Przyjezdne podeszły do spotkania umotywowane ostatnim zwycięstwem nad faworyzowanym zespołem z Polic, które zawdzięczają niekompetencji trenera Polic oraz walkowerowi...

Jak to bywa w kobiecym wydaniu, obie drużyny punkty zdobywały seriami. Lepiej w tym fragmencie gry prezentował się Radex, który przy wsparciu swoich niekulturalnych kibiców wygrał pierwszego seta 27:25. Przyjezdne straciły w tym secie aż 13 pkt poprzez własne błędy.

Regularny doping "sędzia kalosz, oraz Kołbaskowo do domu" wniósł na salę atmosferę zażenowania. Kibice byli na tyle wybredni, że nawet po nieudanym zagraniu swojej zawodniczki, nie pozostawili na niej suchej nitki, wykrzykując wulgarniejszą wersję słowa "zepsuć". W geście protestu, sędzia przestał odpowiadać "fanom" na pytania dotyczące wyniku.

W drugim secie Kołbaskowo grało zdecydowanie uważniej, co pozwoliło wygrać 18:25. W tym secie jak i w całym spotkaniu, punkty w ataku zdobywał zespół który nie atakował siłowo, lecz mądrze kiwał.

Najciekawszy był trzeci set. Dzięki czterem asom Anny Łój, było 8:0 dla gospodyń. Sygnał do odrabiania strat dała Agnieszka Sawczak kończąc cztery kolejne ataki. Wiele dobrego do gry wnosiła środkowa LZS-u Marta Janik, która dynamicznie i co najważniejsze skutecznie zdobywała punkty ze środka. Goście najpierw doprowadziły do wyrównania 15:15 by kontynuować dobrą grę do stanu 23:20. Następnie pięć punktów z rzędu zdobył Radex wygrywając 25:23, głównie za sprawą trudnych zagrywek Moniki Dybczyk.

W czwartym secie znów mimo prowadzenia w końcówce, Kołbaskowo nie potrafiło zakończyć seta. Ze stanu 23:24, Dybczyk ponownie została bohaterką seta, zdobywając trzy punkty z zagrywki, zapewniając niespodziewane zwycięstwo dla swojego zespołu.

Na wyróżnienie wśród pokonanych zasłużyła środkowa Marta Janik zdobywczyni 17 pkt. W zespole Kołbaskowa godna pochwały była zagrywka. Gospodynie tym elementem zdobyły aż 26 pkt.