• 6024 dni działalności portalu

9

lut

2011

Mecz pomiędzy LUKS Piątką a No To w Plecy zapowiadał się bardzo ciekawie. Nie pokonany lider podejmował drużynę, która potrafiła toczyć wyrównaną walkę z zespołami z czołówki a także przegrać z niżej notowanymi przeciwnikami.

Piątka do meczu przystąpiła bez najbardziej uniwersalnego zawodnika czyli Macka Kamrata, którego zmogła choroba. Zabrakło również Jakuba Harabasza. Początkowo brakowało Tomka Adamczyka, lecz już w końcówce seta Tomek pojawił się na parkiecie i odegrał nie małą rolę w zwycięstwie Piątki. Nie znam osobiście zawodników z No To w Plecy, ale patrząc na to co prezentowali podczas rozgrzewki czy też już w trakcie meczu to mogę stwierdzić, że pojawili się w pełnym składzie.

Pierwszy set początkowo wyrównany. Obie strony co chwila wymieniały się siatkarskimi ciosami. W połowie seta Piątka dzięki dobrej grze na siatce Sławomira Świerczyńskiego i Adama Ozgi uzyskała dość dużą, bo sześciu punktową przewagę. Gdy wydawało się, że Piątka pewnie wygra pierwszą partię to nastąpiła powtórka z rozrywki. Podobnie jak w pierwszym meczu pomiędzy tymi drużynami Piątka w samej końcówce seta stanęła. Tym razem przy wyniku 24:18. Dwa czasy wzięte przez grającego trenera Piątki oraz wejście na boisko Tomka Adamczyka poskutkowały. Tomek kończy swój pierwszy atak i Piątka wygrywa seta 25:22.

Druga partia podobnie jak pierwsza, początkowo wyrównana. Początkowo goście byli nie do zatrzymania w ataku. Lecz wystarczało kilka obserwacji trenera zza boiska trenera Piątki i już na kolejnym czasie wszystkie wskazówki dotyczące ustawienia się w bloku oraz zagrywki były przekazane. Niektórzy nie od razu się do nich ustosunkowali (tutaj kubeł zimnej wody na moją głowę). Jednak co powiedział trener to zostało zrealizowane i przyniosło zamierzone efekty. Gospodarze odskakują na 3-4 punkty i mimo ambitnej grze No To w Plecy przegrywa seta 25:21.

W trzeciej partii tak jak by z No To w Plecy zeszło powietrze. O ile w dwóch poprzednich partiach swoją dobrą grą potrafili zagrozić Piątce to w tej już tego nie zdołali uczynić. Set bez historii. Łatwe zwycięstwo Piątki 25:15 i w całym meczu 3:0.

Podsumowując. Spotkanie mogło się podobać. Na parkiecie widzieliśmy bardzo dużo ciekawych akcji. Nie zabrakło oczywiście i prostych błędów. No To w Plecy postawiło ciężkie warunki, lecz czegoś im zabrakło w tych najważniejszych momentach, przez co seriami tracili punkty. Piątka oprócz przestoju w końcówce pierwszego seta zagrała bardzo dobre i równe spotkanie. Po feriach Piątkę czeka bardzo trudne spotkanie z Energetykiem w Gryfinie. No To w Plecy podejmie Kamikaze.