• 6032 dni działalności portalu

W miniony weekend, dokładnie w niedzielę 10 lipca, na boiskach OSiR-u nad jeziorem Miedwie rozegrany został trzeci z kolei turniej w ramach VIII Powiatowej Ligi Siatkówki Plażowej. Tradycyjnie wśród ekip biorących udział dominowali Stargardzianie, ale nie zabrakło miłego akcentu Szczecińskiego. Z dobrej strony zaprezentowała się para grająca pod szyldem Hetman - salps.szczecin.pl Michał Kaczmarek i Marek Wnuczyński, która zajęła zaszczytne drugie miejsce, w finale uznając wyższość zespołu Piątka Stargard

W niedzielny poranek plaża nad jeziorem Miedwie powitała nas lekko zachmurzonym niebem i delikatnym, prawie niezauważalnym dla wprawionego w bojach siatkarza plażowego wiaterkiem;). Około godziny 11 rozpoczęło się zapisywanie drużyn do turnieju. Do zawodów zgłosiło się 7 ekip, a tak prezentowały się nazwy oraz składy poszczególnych zespołów biorących udział w rozgrywkach:

1.Hetman - salps.szczecin.pl (Michał Kaczmarek, Marek Wnuczyński;
2.Sklep Sportowy AUT (Tomek Adamczyk jr., Piotr Lemańczyk);
3.Bezimienni (Szymon Fordoński, Damian Jankowski);
4.Everybody JE (Rafał Gładun, Marcin Dubaniewicz);
5.JBS (Patryk Przepióra, Maciej Kamrat);
6.Piątka (Michał Tomaszewski, Adam Ozga);
7.To My (Tomasz Suski, Bartosz Birkenfield).

Tuż po zapisach nastąpił moment losowania pierwszych par turniejowych, bowiem zawody miały być rozegrane systemem brazylijskim (jedna porażka nie eliminuje zespołu z rozgrywek), i tym razem w przeciwieństwie do pierwszego turnieju cyklu, rozgrywanego 2 tygodnie wcześniej w Marianowie, reprezentacja naszego portalu miała więcej szczęścia w losowaniu. Co prawda nie przypadł nam wolny los (ten otrzymała „Piatka”), ale układ par oraz wiara zawodników we własne umiejętności pozwoliły z dużą nadzieją spoglądać w przyszłość… Ale do rzeczy;). Tak oto prezentowały się pary rundy 1.

Piątka – wolny los
Hetman - salps.szczecin.pl – JBS
Everybody JE – Bezimienni
To my – Sklep sportowy AUT

Minęła niedługa chwila i na słupkach pojawili sędziowie wyposażeni w… nie moi drodzy… nie w gwizdki… pojawili się sędziowie wyposażeni w… aparaty fotograficzne;D. Połaczenie funkcji naprawdę ciekawe i nowatorskie;p. Sędziowie – fotografowie dali sygnał do rozpoczęcia spotkań i turniej ruszył z kopyta!
Niewątpliwie pierwsze mecze dla wielu par mogły okazać się niezwykle trudne. Jak wiadomo bowiem mieliśmy niedzielny poranek, a więc zawodnicy walczyli nie tylko z przeciwnikiem, ale i z… no właśnie;). Na szczęście świeża i zawsze wypoczęta reprezentacja portalu SALPS dość spokojnie uporała się z rywalami z 1 rundy, wygrywając pewnie 2:0 w setach. Oprócz naszej ekipy na lewej stronie drabinki pozostały także zespoły: „Everybody JE”, „Sklep sportowy AUT”, oraz posiadająca wolny los w 1 rundzie „Piatka”. Pozostałe zespoły zgodnie z systemem rozgrywek (brazylijski), wylądowały na prawej stronie drabinki i tam kontynuowały zmagania.
Niestety… w 2 rundzie taki los spotkał również naszych reprezentantów: Michała Kaczmarka i Marka Wuczyńskiego, którzy po bardzo wyrównanej walce oraz fantastycznej pogoni w końcówce drugiego seta, musieli uznać wyższość stargardzkiej „Piątki” przegrywając 0:2. W równoległym meczu z lewej strony drabinki „Sklep sportowy AUT” wyeliminował zespół „Everybody JE” również w dwóch setach. Poznaliśmy zatem pierwsze zespoły które zakwalifikowały się do półfinałów, a więc „Piatkę” oraz „Sklep sportowy AUT”, oczekujące na rozwój sytuacji wśród ekip z prawej strony drabinki.
A z prawej strony… z drużyn które odpadły już w 1 rundzie do ćwierćfinałów awansowały: „JBS” oraz „To My”. W ćwierćfinałach „JBS” trafił na „Everybody JE”, z którym wygrał w setach 2:1, natomiast „To My”, które zagrało przeciwko naszym reprezentantom, zespołowi „Hetman - salps.szczecin.pl” przegrało dosyć gładko 0:2. W związku z tym zespoły zwycięskie awansowały do półfinałów i tam zmierzyć się miały odpowiednio:

1. „Hetman - salps.szczecin.pl” - „Sklep sportowy AUT”
2. „Piątka” - „JBS”

Półfinały rozpoczęły się równolegle na obu boiskach. Zdecydowanie ciekawiej prezentował się półfinał nr 2, w którym to po zaciętej walce „Piątka” zwyciężyła zespół „JBS” w setach 2:1. W półfinale z udziałem reprezentacji SALPSu mecz zakończył się dość pewnym zwycięstwem właśnie pary ze Szczecina. Pomimo zawziętej pogoni rywali w końcówce seta drugiego, uzyskany wcześniej bufor w postaci 7 punktów przewagi pozwolił Kaczmarkowi i Wnuczyńskiemu cieszyć się z awansu do finału zawodów.
Po około 10 minutach od wyłonienia finalistów, wystartowały, również równolegle, finał oraz mecz o miejsce III. W finale niestety u szczecinian dało o sobie znać zmęczenie, oraz niepotrzebne rozluźnienie. Po bardzo dobrze zagranym meczu półfinałowym z zawodników zespołu „Hetman- salps.szczecin.pl” jakby zupełnie zeszło powietrze. Popsute zagrywki, oraz sporo błędów w odbiorze spowodowały że o wiele świeższa „Piatka” (grała o 2 mecze mniej) bez żadnych problemów pokonała zespół reprezentujący nasz portal 2:0. W meczu o miejsce III „Sklep sportowy AUT” również w 2 setach pokonał „JBS” i Tym samym trzeci turniej z cyklu VIII Powiatowej Ligi Siatkówki Plażowej zakończył się. Pierwsze 4 miejsca otrzymały pamiątkowe dyplomy, a pierwsza trójka dodatkowo puchary.
Na koniec dopowiem że każdy z zespołów na wszystkich rozgrywany turniejach gromadzi punkty do klasyfikacji generalnej, oraz każdy z zawodników indywidualnie do klasyfikacji najlepszych atakujących, blokujących i broniących.