• 6032 dni działalności portalu

HETMAN-salps.szczecin.pl zwycięża w turnieju na plaży „Gęsia Łączka”!

W ostatnią sobotę, dnia 30 lipca na plaży „Gęsia Łączka” w miejscowości Cieszyno (k. Złocieńca) rozegrany został „Turniej Plażowej Piłki Siatkowej Mężczyzn o Puchar Przewodniczącej Rady Miejskiej”. Ekipy biorące udział w zawodach pochodziły z różnych miejscowość m.in. z Poznania, Szczecina, Czaplinka, Chorzowa, czy Złocieńca. Organizatorem był Ośrodek Sportu i Rekreacji Złocieniec. Turniej okazał się bardzo udany dla reprezentacji portalu salps.szczecin.pl, która zagrała w składzie: Marek Wnuczyński, Michał Kaczmarek i zwyciężyła pokonując po emocjonującym finale wielokrotnych tryumfatorów na „Gęsiej Łączce”, stołeczną parę: Adam Solarek, Jakub Piłatowski (Czaplinek/Złocieniec). Na najniższym stopniu podium stanął natomiast zespół Złocieniec (Jacek Budziszewski, Bartosz Paszkiewicz) Gratulujemy mistrzom!!!

Pomimo dość zniechęcającej aury, wszystkie zespoły stawiły się punktualnie o godzinie 10 rano w sobotę na plaży miejskiej „Gęsia Łączka”. Drużyn było 6… zapewne niektórych odstraszył intensywny w poprzednich dniach opad atmosferyczny zwany popularnie deszczem:). Na szczęście sobotnie dopołudnie zapowiadało się przyzwoicie – póki co nie padało. Nazwy oraz składy zespołów biorących udział przedstawiały się następująco:

1. Hetman salps.szczecin.pl (Michał Kaczmarek, Marek Wnuczyński)
2. Czaplinek – Złocieniec (Adam Solarek, Jakub Piłatowski)
3. Złocieniec (Jacek Budziszewski, Bartosz Paszkiewicz)
4. Poznań (Dawid Dziendziela, Łukasz Banaszek)
5. Młode Ogniwo Złocieniec (Bartek Mokrzycki, Artur Białkowski)
6. Chorzów (Filip Lemoa, Dominik Mataniak)

Po przeprowadzeniu procedury zapisów rozpoczął się etap losowania. Zespoły przydzielono do 2 grup: A i B (po 3 drużyny każda).

Chorzów

Przyszedł czas na odprawę, na której przedstawiono jedyny chyba logiczny system rozegrania turnieju przy wspomnianej ilości ekip, a więc w grupach każdy z każdym do 2 setów do 15 punktów, tie-break do 11, z grup wychodzą 2 najlepsze zespoły i grają półfinały (2 sety do 21, tie-break do 15) „na krzyż” czyli 1A z 2B i 1B z 2A, następnie finał, mecz o trzecie miejsce oraz o miejsca 5 i 6 między zespołami które w grupach zajęły ostatnie lokaty.

Po dopełnieniu wszystkich formalności pierwsze zespoły rozpoczęły rozgrzewkę, po czym sędziowie zajęli miejsca na słupkach, chwycili gwizdki w dłoń, włożyli je do ust i… zagwizdali:), rozpoczynając tym samym pierwsze mecze „Turnieju Plażowej Piłki Siatkowej Mężczyzn o Puchar Przewodniczącej Rady Miejskiej”. Spotkania obydwu grup rozgrywane były równocześnie na 2 boiskach. Do zespołu „Hetman salps.szczecin.pl” tym razem w losowaniu uśmiechnęło się szczęście i trafił on do słabszej grupy. Nasza reprezentacja bez problemu wygrała obydwa grupowe mecze po 2:0 i awansowała do półfinału z pierwszego miejsca. Po dłuższej chwili spowodowanej oczekiwaniem na zakończenie meczów na drugim boisku przyszedł czas na półfinały. Sytuacja po zakończeniu meczów grupowych prezentowała się następująco:

II Półfinał: Hetman salps.szczecin.pl – Złocieniec

Półfinały rozpoczęły się równolegle. W pierwszym secie szczecinianie zdecydowanie pokonali rywali z…. nie wiem skąd pochodzili przeciwnicy…, ale występowali pod enigmatyczna nazwą „Złocieniec” ;p …ale powróćmy do meczu!:) Przyszedł drugi set, zaczęło padać i… i właśnie… przyszło rozluźnienie. Bardzo słaby początek drugiej odsłony, problemy z odbiorem zagrywki oraz chyba słusznie przyznana kara utraty punktu za użycie przez kapitana naszej reprezentacji uznawanego niestety jeszcze przez niektórych za „brzydkie” słowa na literę „k” spowodowały że „Złocieniec” wyrównał stan meczu, co w efekcie skutkowało koniecznością rozegrania tie – breaka. Decydującego seta rozgrywanego w strugach deszczu na szczęście rozstrzygnęli na swoją korzyść zawodnicy reprezentujący nasz portal, wygrywając na przewagi. Po meczach półfinałowych do finału awans oprócz pary ze Szczecina uzyskała ekipa „Czaplinek – Złocieniec”, która w drugim półfinale wyeliminowała drużynę z Poznania.

Finał: Hetman salps.szczecin.pl – Czaplinek-Złocieniec

Mecz o 3 miejsce: Poznań - Złocieniec

Mecz o miejsca 5 i 6: Młode Ogniwo Złocieniec – Chorzów

Finał… to już zupełnie inna bajka. Mecz okazał się żywym przykładem potwierdzającym stare sportowe porzekadło że „gra się tak jak przeciwnik pozwala”. Już na rozgrzewce można było zauważyć że rywale – zespół „Czaplinek – Złocieniec” w składzie Jakub Piłatowski i Adam Solarek jest przynajmniej o klasę lepszym zespołem niż drużyny z którymi dotychczas mierzyła się na „Gęsiej Łączce” ekipa ze Szczecina i to tylko zmotywowało Kaczmarka i Wnuczyńskiego.

Na szczęście tuż przed finałem ustał uciążliwy dla zawodników deszcz, który w znaczący sposób wpływał na poziom spotkań. Pierwszy set meczu o laur zwycięzcy turnieju rozpoczął się od wyrównanej i zaciętej walki punkt za punkt. Widać było jak obydwu zespołom zależy na zwycięstwie i należy zaznaczyć że w porównaniu do całego turnieju mecz ten stał na o wiele wyższym poziomie. Mniej więcej w połowie seta po kilku udanych akcjach w obronie i utrzymywanej od początku spotkania wysokiej skuteczności w ataku zespół :Hetman salps.szczecin.pl” uzyskał 2-3 punktową przewagę i pomimo tego że przeciwnicy próbowali dochodzić to nie potrafili wyjść na prowadzenie, a w końcówce szczecinianie jeszcze bardziej przyspieszyli i w efekcie pewnie wygrali w secie pierwszym 21:18. Przyszła pora na set drugi… i tutaj – istne dejavu! Podobnie jak w meczu półfinałowym zupełne rozluźnienie w wykonaniu Kaczmarka i Wnuczyńskiego oraz konsekwentne wykorzystanie momentu przez rywali spowodowało że Hetman salps.szczecin.pl łatwo oddał drugą partię przegrywając 14:21. Finałowy tie-break z powodzeniem można było nazwać najlepszym setem turnieju! Od samego początku obserwowaliśmy zaciętą walkę, zawodnicy bowiem bardzo dobrze wiedzieli że set jest krótki i nie będzie czasu na odrabianie strat. Na początku niewielką dochodzącą maksymalnie do 2 punktów przewagę uzyskała para Piłatowski, Solarek. Na szczęście zimna krew naszych reprezentantów w trudnych momentach, dobre zagrania taktyczne dające efekt w postaci punktów zdobywanych blokiem, nieustępliwa gra w obronie oraz jak zawsze – odrobina szczęścia:) doprowadziły do wyrównania, walki punkt za punkt na przewagi i w końcu upragnionego zwycięstwa zespołu „Hetman salps.szczecin.pl” 17:15.

Jak już wcześniej wspomniałem spotkanie finałowe stało na wysokim poziomie i z punktu widzenia kibica naprawdę mogło się podobać, czego dowodem były brawa niewielkiej bo niewielkiej ale zawsze widowni:) Obserwowaliśmy tu efektowne bloki, mocne ataki, jak i zagrania z głową, asy serwisowe oraz widowiskową grę w obronie obydwu zespołów.

Bardzo emocjonujące pojedynki można było obserwować również w meczach o pozostałe miejsca. Mecz o miejsce trzecie podobnie jak finał skończył się dopiero w trzecim secie, a zwyciężył „Złocieniec pokonując” 2:1 zespół z Poznania. W meczu o 5 miejsce 2:1 wygrał młody zespół „Ogniwa Złocieniec” (każdy z zawodników miał po 16 lat) wygrywając z zespołem z Chorzowa.

KLASYFIKACJA DRUŻYN PO ZAKOŃCZENIU WSZYSTKICH MECZY:

1.m - Hetman salps.szczecin.pl (Michał Kaczmarek, Marek Wnuczyński)
2.m - Czaplinek, Złocieniec (Adam Solarek, Jakub Piłatowski)
3.m - Złocieniec (Jacek Budziszewski, Bartosz Paszkiewicz)
4.m - Poznań (Dawid Dziendziela, Łukasz Banaszek)
5.m - Młode Ogniwo Złocieniec (Bartek Mokrzycki, Artur Białkowski)
6.m - Chorzów (Filip Lemoa, Dominik Mataniak)

Po zakończeniu wszystkich spotkań, Pani Przewodnicząca Rady Miejskiej miasta Złocieniec Urszula Ptak w asyście organizatorów i fotografa złożyła gratulacje oraz wręczyła puchary i dyplomy najlepszym dwójkom na plaży „Gęsia Łączka”, po czym turniej można było uznać za zakończony.

Podsumowując… pomimo dość małej liczby ekip turniej okazał się naprawdę wart odwiedzenia. Organizacyjnie stał na wysokim poziomie, zawodnicy mieli zapewnioną wodę, a obok dobrze przygotowanych boisk stały namioty pozwalające schronić się przed deszczem. Poziom sędziowania również był dobry. Już teraz w imieniu organizatora zapraszamy na turniej par mieszanych damsko-męskich na plaży miejskiej „Gęsia Łączka”, który odbędzie się w ostatnią sobotę sierpnia czyli dokładnie 27.08.2011.