paź

2011

Megawat 3:1 LUKS Piątka

dodał : fazi7 o 11:32

Mecz dwóch drużyn, które do wtorkowego wieczoru nie zaznały goryczy porażki na trzecio ligowych parkietach. Obie ekipy do tego meczu przystąpiły w osłabionych składach. Typerzy byli przekonani, że to goście ze Stargardu wywiozą z "jaskini lwa” komplet punktów, lub chociaż dwa oczka.

Bardzo dobrze spotkanie rozpoczęli gospodarze. Prowadzili już 4:0. Dobra zagrywka Michała Tomaszewskiego dała Piątce wyrównanie. Co Piątka odrobiła to zaraz straciła, gdyż bardzo dobrze funkcjonował blok gospodarzy. Po przerwanej serii złych ataków Piątka weszła w swój rytm, jednak wtedy ktoś zdołał ich z niego wybić. Była to postać siedząca na „słupku” sędziowskim. Sytuacja, gdy sędzia pyta zawodników Megawatu o to czy piłka wpadła w boisko wyglądało bardzo komicznie. Kontrowersyjne decyzje wywołały u gospodarzy złość, która na ich szczęście, w końcówce przerodziła się w najlepszą jej wersję, czyli sportową. Dawid Kasiak nie kończy pierwszej piłki setowej, przy wyniku 23:24. Błąd Piątki i to Megawat ma setową w górze jednak tez jej nie wykorzystuje. As serwisowy Adama Ozgi i ponownie Piątka ma piłkę setową, którą już wykorzystuje. 25:27 i 0:1 w setach.

Od początku drugiego seta do goście byli w natarciu. Piątka stopniowo powiększała swoją przewagę. Zaczęło funkcjonować przyjęcie a na siatce Tomasz Malko oraz Adam Ozga byli nie do zatrzymania. Gdy wydawało się, że Piątka spokojnie dowiezie przewagę do końca, na boisku pojawiło się dwóch młodych graczy, co Megawat od razu wykorzystał. Z prowadzenia Piątki 12:17 zrobiło się 19:17 dla gospodarzy. Na dodatek kolejny blad popełnia arbiter zawodów co doszczętnie podłamało zawodników ze Stargardu. Megawat utrzymuje przewagę do końca seta i wygrywa 25:23.

W moim odczuciu ten set miał decydujące znaczenie dla losów spotkania. Zawodnikom ze Stargardu puściły nerwy. Wzrastała frustracja spowodowana decyzjami arbitra oraz tym, że po każdej próbie obrony piłka odbijała się od sufitu czy łuków. Megawat w kolejnych dwóch setach bezlitośnie to wykorzystał, prowadząc od początku do końca. Goście nie byli w stanie odrzucić rywali od siatki, tak jak to robili w pozostałych spotkaniach. Co nie udawało się Piątce, udawało się Megawatowi. Bardzo dobra zagrywka powodowała, że goście mieli problemy z wyprowadzeniem skutecznej akcji. Bardzo mocnym elementem w drużynie Megawatu był blok. Tego elementu zabrakło Piątce, co było widoczne gołym okiem. „Jaskinia lwa” zrobiła swoje, Megawat wygrywa kolejne dwa sety kolejno do 21 i 20. Tym samym jest pierwszą drużyną, która pokonuje Piatkę w sezonie.

Dyskusje na temat tego jak ta sala jest zła, nie dobra, jaka jest fuj nie mają sensu. Tego dnia wygrała drużyna po prostu lepsza, która potrafiła wykorzystać atut własnej hali. Megawat pokazał ogromną wolę walki, co jak widać przełożyło się na wynik. Przegrana drużyny ze Stargardu jest niespodzianką jednak z drugiej strony nie ma co się dziwić, gdyż na sali Megawatu w ubiegłym sezonie przegrywał zarówno Altrad jak i Novoterm. Zespoły, które grają już w II lidze. Jedno jest pewne. Dzięki zwycięstwu gospodarzy liga zrobi się ciekawsza, a na rewanż między Megawatem a Piątką z niecierpliwością czekac będą zawodnicy tych drużyn.