wydarzenia w tygodniu13141516171819
wydarzenia w tygodniu20212223242526
wydarzenia w tygodniu2728293031

• 6022 dni działalności portalu

Dzisiaj (tj. 27.10.2011) drużyna GZ LZS Kołbaskowo udała się do dobrze spisującej się w tym sezonie drużyny Straży Pożarnej. Jako jeden z zawodników Kołbaskowa, mimo świadomości siły jaka w nas drzemie, obawiałem się tego meczu. I moje obawy po części okazały się słuszne...

Na szczęście tylko po części. Zacznijmy od rozgrzewki, gdyż moim zdaniem miała ona wpływ na wynik pierwszego seta. Ja sam wykonałem może z dwa albo trzy ataki na rozgrzewce, a żeby wejść w mecz potrzeba ich trochę więcej :). Ale nie ma też co zrzucać winy na zbyt krótką rozgrzewkę, bo przecież dla obydwu stron trwała ona tyle samo. Po prostu źle weszliśmy w mecz. Mnóstwo niewymuszonych błędów, zepsutych zagrywek... W samym pierwszym secie oddaliśmy przeciwnikom chyba z 5, jak nie więcej punktów po dotknięciu siatki przy bloku. Wyraźnie coś nam nie szło. W drużynie Straży wręcz przeciwnie. Dobre zorganizowanie, super odbiór i raz po raz kończone pierwsze ataki i kontry. Wystarczy przytoczyć wynik z początku seta 10:1 dla gospodarzy. Mimo jeszcze próby gonienia wyniku się nie udało, gdyż co nadrobiliśmy kilka punktów, to zaraz je głupio traciliśmy.

Drugi set to mocna mobilizacja u nas, padło kilka mocnych słów. Niestety znowu zaczynamy od kilku, bodajże 3 czy 4 punktów straty. Znowu trzeba gonić wynik. Dogoniliśmy jakoś w połowie seta chyba, chociaż sam już nie pamiętam, gdyż byłem zbyt zaaferowany grą, zresztą tak jak i cała drużyna Kołbaskowa :). Najlepszym przykładem tego, jest fakt, że sami nie wiedzieliśmy, że mamy piłkę setową, po wygraniu której zdziwienie, że to koniec seta:).

Mając już wynik 1:1, powiedzieliśmy sobie, że teraz już musimy wywieźć trzy punkty. W końcu to my zaczęliśmy od prowadzenia, którego nie oddaliśmy chyba już do końca seta. Można powiedzieć, że kontrolowaliśmy seta, mieliśmy kilka punktów prowadzenia, jednak w pewnym momencie, zaczęło się robić gorąco, kiedy gospodarze zbliżyli się w okolice remisu pod koniec seta. Jednak nasz środkowy efektownie złapał zawodnika z lewego skrzydła w najlepszym momencie i udało się dowieźć prowadzenie do końca seta. Jednak znowu nie pamiętam do ilu.

Mamy 2:1. Zrobiło się trochę luźniej w naszych szeregach, ale nadal skoncentrowani wychodzimy na czwarta partię. Ten set był już w pełni kontrolowany przez nas. Z drużyny Straży chyba już troszkę uszło powietrze, zaczęli popełniać więcej błędów w ataku, a my to wykorzystaliśmy w pełni. Set zakończony atakiem gospodarzy w aut. Wygraliśmy do 20 i cały mecz 3:1.

Podsumowując Straż Pożarna jest to do tej pory najlepszy przeciwnik z którym się spotkaliśmy w tym sezonie. Jeśli utrzymają taką formę to jeszcze dużo namieszają w lidze i mogą znaleźć się wysoko w tabeli. Szczególnie na pochwałę zasługuje super gra w obronie. Chłopaki "gryźli parkiet", grali z wielką ambicją. Dodatkowo dobrze przyjmują, no i ma tam kto uderzyć:). Nieraz można było zauważyć efektowne ataki ze skrzydeł, czy też ze środka. Na szczęście udało nam się temu przeciwstawić i wyjść z tzw. czarnej d***, w której znaleźliśmy się w 1 secie. Należy wspomnieć jeszcze o sędziowaniu. Według mnie, jak i pewnie wszystkich innych uczestników spotkania, było ono dobrze prowadzone przez prezesa Maciejewskiego. Owszem były sporne sytuacje i drobne błędy, ale nie popełnia ich ten kto nic nie robi. Poza tym, nie zapominajmy, ze sędzia jest jeden i nie zawsze może zobaczyć wszystko, bo akurat ktoś może mu zasłonić. Ogólnie mecz mógł się podobać. Było w nim wszystko: duże emocje, dużo walki, efektowne obrony, no i kilka na prawdę soczystych gwoździ :D.

P.S. Jest to moja pierwsza relacja, więc proszę o wyrozumiałość :)

ranga spotkania Straż Pożarna - LKS Przecław : otaguj mecz jako szlagierStraż Pożarna 1-3 LKS Przecław