dodał : michal1fight o 22:54

Facebook logo
Google+ logo
0dodaj zdjęcia
Dziś w Podjuchowskim Domu Sportu i Rekreacji (PDSiR;) gdzie parkiet lśni czystością odbył sie mecz pomiędzy Pehamotem Podjuchy a Espadonem. Warto na początku wspomnieć o frekwencji na meczu, która w porywach wynosiła nawet ok. 20 osób spragnionych siatkówki na najwyższym poziomie, oczekujących że zawodnicy będą gryźli parkiet i polerowali pięknymi padami niesamowitą nawierzchnie w PDSiRze :D

Na boisku działo sie dosyć sporo, ale poza boiskiem jeszcze więcej. O tym to na końcu.

I set to walka od samego początku aż do końca seta. Pehamot wygrywa go do 24, głównie dzięki kilku blokom na Leszku Czerlonku i błędom Espadonu.

II set to dobre zagrywki gości, słabo przyjmowane przez miejscowych spowodowały sporą przewagę i pozwoliły wygrać tą partię Espadonowi.

III set wygrana Pehamotu, pomimo praktycznie braku lewego ataku. Espadon grał poprawnie wiele kiwając, niestety niektóre ich ataki ze skrzydła zbyt często wychodziły poza pole gry.

W IV secie wygrywa Espadon. Ten set to ciągłe zmiany prowadzenia, raz jedni zdobywali seriami punkty a raz drudzy. Jednak to goście zachowali więcej zimnej krwi.

W tie-breaku Pehamot pokazał jak się go powinno przegrywać na własne życzenie. Na początku wszystko w porządku, prowadzenie Pehamotu 7:3, blok Espadonu, jeden drugi, dwa błedy gospodarzy i zrobiło się 7:7, potem 8:7 dla Pehamotu, zmiana stron, gra punkt za punkt (mniej więcej) do stanu 13:13. Nieporozumienie wśród zawodników Pehamotu, potem nieskończony atak i koniec meczu.

Poza boiskiem też było ciekawie, zawodnik (rozgrywający i kapitan w jednej osobie) Espadonu ujrzał żółtą kartkę za… wszystko, pyskowanie do sędziego, nieeleganckie odzywki i różne takie. Przez cały mecz miał różne problemy itp. Lepiej by było jakby się bardziej skupił na grze niż gadaniu, lepiej dla wszystkich by było. Dużo przestojów przestojów grze własnie z powodu dyskusji z sędzią, który popełnił dziś sporo błędów, choć chyba po równach dla obydwu stron. Zawodnicy Espadonu jeśli zwalniali dziś rękę to tylko wtedy kiedy było trzeba, zaś Pehamotu to różnie, czasem lepiej czasem gorzej, sporo zmian… i w sumie to tyle. Kibice chyba się zawiedli, gdyż liczyli na wygraną Pehamotu a tu niestety rozczarowanie.

Komentarze do artykułu :

dodał : michal1fight, 28.01.2008, 11:48

Zobczymy co się wydarzy w tym meczu. W pierwszej rundzie Espadon pojechał z nami 3:0!!! Mam nadzieję, że w środę to my będziemy górą, zdobędziemy 3 pkt i w końcu ruszymy w górę tabeli

dodał : duzy, 28.01.2008, 16:05

Możecie ich przeskoczyć hehe jedziecie z nimi

dodał : duzy, 30.01.2008, 18:58

Stawiam na 3:0 ale tym razem dla Pehamotu. pzdr

dodał : reiziger, 30.01.2008, 21:48

NIestety dobra passa też musi sobie zrobić przerwę. Po zaciętym meczu Skoda uległa na swoim parkiecie Espadonowi dopiero w 5 secie. Podzieliliśmy się punktami. Espadon zebrał dzisiaj całą ekipę na spotkanie ze Skodą więc widowisko przybrało na atrakcyjności.

dodał : Blaszany, 30.01.2008, 22:25

Czekam na jakas relacje, ale mysle ze wynik sprawiedliwy...

dodał : Roles, 30.01.2008, 22:53

liczyłem, że jednak Pehamot podtrzyma zwycięską passe...cóż Espadon to wszak nieprzypadkowa drużyna, może najwyższy czas żeby oni zaczęli piąć się w górę tabeli

dodał : rafal, 30.01.2008, 22:58

"gdzie parkiet lśni czystością" hahaha

dodał : daniello, 30.01.2008, 23:01

wynik świadczy o zaciętości pojedynku i czyni z obu drużyn sąsiadów w tabeli.
Rewanż za przegraną w pierwszej rundzie rozgrywek jest jednak niepełny ale wynik wskazuje na tendencje wzrostową jeżeli chodzi o formę Pehamotu.

dodał : franc, 31.01.2008, 08:02

Po komentarzu widać, że michal1fight jest z Pehamotu. Dlaczego nie opisujesz zdarzeń za które otrzymałem żółtą kartkę? Wstyd powiedzieć- za niewiedzę sędziego. Kpiną jest to, że zagrywający zawodnik Pehamotu po gwizdku sędziego wyrzucił piłkę go góry następnie piłka odbiła się od podłoża po czym wykonał zagrywkę sposobem dolnym. Podszedłem do sędziego i zwracam uwagę, że to niezgodne z przepisami i żeby chociaż powtórzył a on z uśmiechem na ustach mówi, że tak wolno robić. Żenada. Następna sytuacja po ataku Espadonu piłka leci 8m. i uderza w głowę zawodnika Pehamotu, sędzia oczywiście nie widzi. Niech idzie do ortopedy bo do okulisty nie ma już po co. Nerw mnie wziął i w niecenzuralnych słowach mówię mu, że jest ślepy a on mi kartkę i pyta czy wiem za co, odpowiadam, że wiem - za jego niewiedzę. Potem zawodnik Espadonu z lewego skrzydła atakuje za anteną w plac, tego też nie widzi. O dotkniętych siatkach, po bloku i podwójnych nie wspomnę. Najwyższy czas wprowadzić zakładkę o rankingach sędziów i co niektórym nadętym, nieomylnym bufonom pokazać jak dmuchają w gwizdek. Z drugiej strony za 20-30zł. za mecz nasuwa się przysłowie „jaka płaca taka praca” (w oryginale na odwrót).

dodał : michal1fight, 31.01.2008, 11:22

Nie wiem do końca czy to prawidłowo czy nie (nawet po przeczytanie przepisów gry w siatkówke umieszczonych na pzps.pl.) ale taka sytucja jest podobna do sytuacji w której sobie po prostu zawodnik odbija piłke przed zagrywką o parkiet a potem serwuje Może warto byłoby wprowadzić dział dotyczący przepisów lub kontrowersyjnych sytuacji (piłek). pozdro

dodał : franc, 31.01.2008, 11:39

Pozwolisz, że nie skomentuję twojej odpowiedzi.

dodał : michal1fight, 31.01.2008, 11:42

już skomentowałeś

dodał : reiziger, 31.01.2008, 23:29

Franc. Ja też jestem ze Skody i powiem Tobie tylko tyle że kartkę żółtą wyłapałeś w secie trzecim gdzie graliście po stronie wejścia na halę a te opisane przez Ciebie sytuacje miały miejsce w secie czwartym więc kartkę nie za to wyłapałeś ....

dodał : franc, 01.02.2008, 22:45

Moja wypowiedź została skasowana. Chyba przyszedł cenzor. Podobno kraj demokratyczyny ale nie do konca. W dupę...... sprawdzam czy przejdzie. Na pohybel frajerom.

dodał : franc, 01.02.2008, 22:54

reiziger, moja wiadomość została skasowana. Sam sobie odpowiedz co mogła zawierać. Do spania mój ty siatkarzu, błędny rycerzu.

dodał : salps.szczecin.pl, 02.02.2008, 00:16

Posty zostały usunięte ze względu na naruszenie paragrafu 5 regulaminu portalu (http://salps.szczecin.pl/index.php?content=regulamin). Portal regulamin posiada, a "rządzi" redakcja w oparciu o ten regulamin. Każdy użytkownik zaakceptował go zakładając konto i zapewniamy, że będzie on stosowany. Zachęcamy zatem do wstrzemięźliwości przy wyrażaniu emocji.

pozdrawiamy
Redakcja salps.szczecin.pl

dodał : many, 02.02.2008, 01:25

Skoro tak, to proszę wzorem wielkich portali pozostawiać w miejscu usuwanej wypowiedzi notatkę o tym. Tak jak to się dzieje na np. na Onecie : "wypowiedź usunieta, naruszenie $$$ regulaminu". Amen. Niech wszyscy widzą jak działa inkwizycja. To po pierwsze...

dodał : many, 02.02.2008, 01:30

... a po drugie temat zagrywki UP UP UP. Jakoś rozchodzi się po kościach "zgrywka z zagrywką" którą wykonał zawodnik Pehamotu - po gwizdku kozioł i bez łapania przebicie od dołu. Może ktoś się wreszcie wypowie. jakiś kozak od regulaminów, bo sędzia stwierdził że to dozwolone. Wobec tego myślę że nie tylko setender był po 900 kilometrach i nieprzespanej nocy. Sędzia robił wrażenie jakby zaliczył "20 tysięcy mil podmorskiej żeglugi"
Jeszcze raz proszę wszystkich świętych /sędziów, działaczy, grajków, gwiazdy, moderatorów, prawników/ o wyjaśnienie mnie dyletantowi kwestii zagrywki o ktorej mowa.

dodał : salps.szczecin.pl, 02.02.2008, 01:38

Dobrze, następnym razem zostanie to załatwione w ten sposób. W portalu nie działa żadna inkwizycja - nie kasujemy komentarzy nie zgodnych z naszymi przekonaniami. Nie pozwolimy natomiast na chamstwo i obrzucanie się wyzwiskami. W usuniętych komentarzach użyto ostrych wulgaryzmów, skierowanych do konkretnych osób i tylko dlatego zostały skasowane. Posiadamy zapis tych komentarzy (data, autor, treść) i na życzenie możemy udostępnić go każdemu komu wydaje się, że usunęliśmy komentarze bezpodstawnie.