sty

2008

Pojedynek na szczycie

dodał : kaczor373 o 23:33

Mecz między Pocztą a Eneą należał do najciekawszego meczu kolejki pierwszej ligi SALPS. Obydwa zespoły walczą w tym roku o medale. Zespół Enei wystąpił w najsilniejszym składzie (czytaj z zawodnikami III ligowego Prokonstalu).

Pojedynek zaczął się walką punkt za punkt do czasu, kiedy na zagrywkę wszedł Robert Węglarek. Jego trudne zagrywki spowodowały dużo błędów w przyjęciu po stronie gospodarzy. Pocztowcy grali jak w transie dużo bronili, i nie mylili się w ataku. Przemawiają za nimi statystyki gdzie popełnili jeden błąd w zagrywce przy 6 Enei. Ostatecznie zasłużenie wygrali 25:17.

Drugiego seta lepiej zaczęli gospodarze prowadząc po chwili już 3:0.W tym secie zawodnicy Enei wzięli się ostro do pracy, lepiej przyjmowali zagrywki przeciwników, więcej bronili w polu i ostatecznie wygrali 25:20.

Trzeci set zaczął się od mocnego uderzenia gości. Już w pierwszej akcji seta Robert Węglarek pojedynczym blokiem zatrzymuje zawodnika z numerem 14. Enea nie rzuciła broni i wyszła na prowadzenie 3:1. I to było by na, tyle co pokazali zawodnicy gospodarzy w tym secie. Na zagrywkę wszedł Marek Sochacki i oddaje cztery asowe zagrywki. Zawodnicy Poczty grali jak natchnieni, ich blok był nie do sforsowania dla zawodników gospodarzy, którzy coraz częściej zaczęli się mylić w ataku. Przy stanie 20:8 Enea prosi o czas, jednakże na niewiele się to zdało. Dobrze grający zawodnicy Poczty w końcówce zablokowali ich 2 razy z rzędu, dodali asa z zagrywki, i wygrali seta 25:12.

Czwarty set zaczął się podobnie jak pierwszy, walka punkt za punkt do stanu 2:2. Od tego stanu na parkiecie dominowali już tylko zawodnicy Poczty, a na ich tle zawodnicy Enei wyglądali jakby zapomnieli jak się gra w siatkówkę. Poczta prowadzi już w tym secie 20:13.
Gospodarze próbują jeszcze zniwelować straty. Doprowadzają do stanu 21:16 i o czas prosi Poczta. Enea zaciekle się bronili jednak na nic się to zdało. Ostatecznie przegrali 25:20.

Ogólnie mecz był ciekawym widowiskiem. Pocztowcy potwierdzili że w tym sezonie nie ma na nich silnych.