mar

2008

Facebook logo
Google+ logo
Mecz, w którym drużyna Uniwersytetu Szczecińskiego miała chyba wiele do udowodnienia nie tylko wszystkim zainteresowanym, ale przede wszystkim sobie. Myślę, że możemy być zadowoleni z własnej gry, chociaż nie pokazaliśmy wszystkiego na co nas stać, ale na Polmotor wystarczyło.

Spotkanie na dobrym poziomie. Mimo różnicy w tabeli jaka dzieli obie ekipy mecz był bardzo wyrównany. Akademicy wracają do gry po dwóch porażkach z drużynami z dołu tabeli. W obu zespołach widać było na początku spotkania zupełnie inne nastawienie. Oczywiście wszyscy chcieli wygrać, jednak drużyna US wydawała się być bardziej skoncentrowana i spokojnie podejść do meczu. Z kolei Polmotor zapewne wyczuł szansę zwycięstwa po ostatnich naszych niepowodzeniach i już na rozgrzewce pokazał, że mają ten "power" atakując potężnie przez siatkę. Niestety nie wszyscy potrafili zachować się fair i z całym impetem trafiali w naszych zawodników czekających do zbicia (lub już atakujących!!).

Mimo zwycięstwa 3:0, nie było to stronnicze spotkanie na co mógłby wskazywać wynik. Walka niemal punkt za punkt i gdy jedna z drużyn odskakiwała na kilka oczek, zaraz pojawiał się przestój i wynik znowu remisowy. Dopiero końcówki setów z chłodniejszą głową rozegrali Akademicy i to oni cieszyli się ze zwycięskiej partii, a później meczu. Drużyna Polmotoru była bardzo pobudzona, dużo krzyczeli i dość wyraźnie cieszyli się po każdym zdobytym punkcie. Zaprezentowali silną i odważną zagrywkę z wyskoku, co jeszcze bardziej ich pobudzało. Jednak przyjęcie tego dnia po stronie US wyglądało bardzo dobrze, czego nie można powiedzieć o gościach - przyjęcie zagrywki było zdecydowanie ich najsłabszym punktem.

Chciałbym pochwalić wszystkich chłopaków z mojej drużyny, w ataku wyróżniali się Maciek (!!) i Barszczu, w przyjęciu Sitek i libero Arek, natomiast rozgrywającego Bartka za odwagę gry środkiem i przemyślane rozrzucanie piłek. W drużynie Polmotoru też widać było liderów (niestety, mimo tego że razem spotykamy się tu na portalu to nie znam Was osobiście i nie kojarzę po ksywkach). Szczególne zagrożenie ze strony zawodnika nr 12, a zagrywką dość fajnie zagrał Artur (jego akurat znam :P ).
Jeżeli chodzi o sędziowanie to oczywiście jako drużyna zwycięska nie powinienem mieć większych pretensji, jednak sędzia popełnił kilka poważnych błędów, na szczęście mniej więcej po równo dla każdej ze stron.