• 5988 dni działalności portalu

15

lis

2007

Rozegrany dziś mecz pomiędzy UKS18-MJC a Chemikiem Police to spotkanie drużyn, które nie straciły dotychczas nawet seta. Mecz na szczycie ligi kobiet zapowiadał spore emocje – czy tych emocji dostarczył?

Pierwszy set to wyrównana gra obu zespołów, z rysującą się przewagą MJC. Przy stanie 10:7, gospodynie dzisiejszego spotkania popełniły trzy kolejne błędy. W dalszej części seta, spadła dokładność przyjęcia w tej drużynie i Chemiczki powoli budowały swoją przewagę. Ta partia po wielu błędach MJC w odbiorze została wygrana przez drużynę gości.

Drugi set wyglądał podobnie. Gra obu zespołów okraszona była wieloma odbiorami w aut. Panie po obu stronach siatki często nieskutecznie wyłapywały autowe ataki przeciwniczek, oddając w ten sposób punkty. Mniej błędów popełniały gospodynie i wygrały drugiego seta. Zastanawiający jest fakt, że MJC pierwsze dwa sety rozegrały bez libero, którą w tej drużynie jest znana chyba wszystkim Flora. Jak się okazało mogła się ona dzisiaj pochwalić zdecydowanie najlepszym odbiorem spośród swoich koleżanek, jeśli nie spośród wszystkich Pań na boisku.

Trzeci set z animuszem rozpoczęły zawodniczki Chemika. Gospodynie znów nie radziły sobie w odbiorze. Chemiczki prowadziły już 7-12, pozwoliły jednak drużynie MJC wyrównać. Przy stanie 12-12 zdobyły 2 punkty i przez chwilę cieszyły się jeszcze prowadzeniem, jednak wkrótce oddały inicjatywę i w końcówce seta to gospodynie prowadziły 20:18. Ta partia zakończyła się zwycięstwem MJC.

Czwarty set to bezsprzeczna przewaga gospodyń. Po raz kolejny kłopoty Chemiczek zaczęły się od ich odbiorów w aut, a to pozwoliło drużynie MJC wypracować prowadzenie 4:0, a dalej 7:2. Następnie obserwowaliśmy chwilowe przebudzenie drużyny gości, która prawie dogoniła gospodynie przy stanie 9:8. Za chwilę było jednak 13:9 i można już było zaobserwować rezygnację na twarzach dziewczyn z Chemika. Gospodynie złapały wiatr w żagle i wygrały set do 17, a tym samym mecz w stosunku 3:1.

Można śmiało powiedzieć, że mecz rozstrzygnął się na etapie odbioru zagrywki. Drużyna, która w danym momencie lepiej sobie radziła w tym elemencie, miała przewagę na boisku. Myślę, że MJC i Chemik to drużyny z podobnym potencjałem, choć gra MJC sprawiała nieco lepsze wrażenie. Skuteczne wykorzystanie środkowych dało gospodyniom sporo punktów, za to w drużynie gości ten element prawie w ogóle nie był wykorzystany. Szkoda, że obraz meczu został nieco zaburzony przez słaby odbiór zagrywki w obu drużynach, bo w pozostałych elementach Panie pokazały się z naprawdę dobrej strony.