lis

2007

Facebook logo
Google+ logo
W czwartek 22 listopada rozegrany został mecz na szczycie pierwszej ligi mężczyzn - zapowiadana przez nas jako jedno z dwóch szlagierowych spotkań bieżącej kolejki, potyczka pomiędzy Green Reefers a Asekuracją Pyrzyce. Pierwsi przegrali w obecnym sezonie tylko raz, drudzy natomiast wraz z Pocztą Enterprise pozostawali jako jedyni bez porażki. Po wczorajszej wygranej Poczty z Espadonem, przegrana Pyrzyc w dzisiejszym meczu pozostawiałaby Pocztę jako jedyną drużynę z kompletem zwycięstw.

Pierwszy set zaczął się od dość wyrównanej walki. Obie drużyny prezentowały podobną grę, popełniając trochę błędów w przyjęciu zagrywki. Początkowa przewaga Asekuracji 3:5, została zniwelowana do stanu 5:5. Od tego momentu gra toczyła się w zasadzie punkt za punkt. Wyraźniejsze prowadzenie 15:12 uzyskali gospodarze, wygrywając jedną z dłuższym wymian w tym meczu. W oczy rzucała się dobra gra w polu obu drużyn, a wyróżniającym się w tym elemencie zawodnikiem był libero gości. Zaprezentował się w dzisiejszym meczu naprawdę dobrze, nie jednokrotnie znajdując doskonale pozycje, z których skutecznie bronił ataki gospodarzy. Dalsza część seta to odrobienie strat przez Asekurację po nieskończonych atakach Green Reefers. Od stanu 17:16, gospodarze wypracowywali coraz większą przewagę, wykorzystując mnożące się błędy Asekuracji. Do końca seta goście zdobyli już tylko 2 punkty i przegrali tą partię do 18.

Drugi set rozpoczął się od prowadzenia gospodarzy 2:0. Asekuracja odrobiła tą stratę między innymi asem serwisowym i dalej toczyła grę punkt za punkt. Pierwsze prowadzenie goście osiągnęli przy stanie 4:5. Z kolei Green Reefers wyszli na prowadzenie 11:8 między innymi po 2 punktach Krzysztofa Kowejszy - obijającego blok, i punktującego z drugiej linii. Asekuracja podgoniła do 11:11 i znów oglądaliśmy wyrównaną walkę. Goście przez chwilę kontrolowali grę, jednak oddali prowadzenie po kilku prostych błędach. Gospodarze wykorzystali przestój Asekuracji i zmusili przeciwnika do kolejnych błędów. Coraz częstsze nieporozumienia w drużynie gości zaowocowały przegraną do 19.

Po dwóch dość łatwo wygranych setach, wyglądało na to, że trzeci będzie zarazem ostatnim. Jak się okazało, ci którzy tak myśleli mocno się pomylili – Asekuracja koncertowo rozpoczęła tę partię i po chwili prowadziła już 0:5 ! Gospodarze poprosili o przerwę i trochę uspokoili swoją grę. Przebieg trzeciego seta można w zasadzie opisać w słowach : gospodarze odrabiają 2-3 punkty, następnie oddają inicjatywę i pozwalają Asekuracji odbudować przewagę. Dopiero w końcówce seta gra odbiegła od wyżej opisanego schematu – Green Reefers wyszli na prowadzenie 21:20. Asekuracja po zdobyciu punktu zepsuła zagrywkę, a następnie atakowała w aut. Kiedy wydawało się już, że gospodarzom uda się wygrać mecz w 3 setach, goście zerwali się po raz ostatni w tej partii i ostatecznie wygrali do 24. Warto wspomnieć, że w tym secie obraz gry znacząco się zmienił. Asekuracja zagrała dużo skuteczniej, natomiast gospodarzom jakby odjęło chęć do grania.

Czwarty set od początku łudząco przypominał poprzednią partię. Po między innymi 2 złych odbiorach zagrywki Asekuracja prowadziła 1:4. Gospodarze jak w letargu przyjmowali kolejne ciosy, nie wiele oddając w zamian. Chwilowe ożywienie pozwoliło im doprowadzić do stanu 5:10. Green Reefers przez większość seta walczył o odrobienie strat. Podobnie jak w poprzednim secie, dogonili rywala przy stanie 21:21, a zaraz prowadzili 23:21. Po dobrej serii Pyrzyc mieliśmy wynik 23:24 i wyglądało na to, że obejrzymy powtórkę z poprzedniej odsłony. Za chwilę jednak Asekuracja wpuściła lekki plas gospodarzy, a po chwili Green Reefers mieli piłkę meczową po ataku Kowejszy z drugiej linii. Ta sytuacja rozwścieczyła zawodników z Pyrzyc, którzy twierdzili, że atakujący przekroczył linię 3 metrów. Wydaje się jednak, że ich pretensje były nieuzasadnione i sędzia uznał ten punkt. W następnej akcji gospodarze zakończyli mecz przebijając piłkę palcami w ostatnie metry boiska przeciwników.

Dzisiejszy mecz dostarczył trochę mieszanych emocji. Z jednej strony spotkanie stało na wysokim poziomie, jak na czołowe zespoły pierwszej ligi przystało. Z drugiej jednak, drużyny prezentowały optymalną grę na zmianę – w pierwszych dwóch setach Green Reefers, a w następnych dwóch głównie Asekuracja.
Po tym spotkaniu w pierwszej lidze bez porażki pozostaje już jedynie Poczta. Asekuracja natomiast przegrywając dzisiejszy mecz pozwoliła Green Reefers zmniejszyć do siebie dystans w tabeli.