paź

2008

Spacerek Dezerterów

dodał : strazak o 21:21

No i zaczyna karuzela kręcić się na całego. Na początek ciekawie zapowiadający się mecz Dezerterów z Piorunem. W 54 minuty gospodarze rozwiali nadzieję gości na dobry wynik. Dezerterzy - Piorun 3:0 ( 13, 20, 22 ). Mecz zaczął się od żółtej kartki dla zawodnika Pioruna, który pomimo prośby "Prezesa" Zbyszka Maciejewskiego sędziego tego spotkania i trzeba od razu zaznaczyć, że zawody prowadził bardzo dobrze. Ale już pora trochę napisać jak było na parkiecie.

Pierwszy set to od początku do końca DOMINACJA gospodarzy. Zaczęło się od prowadzenia 4:0, 4:1, 8:1, 9:2, 9:4, 11:4, 11:6, 14:7, 15:9, 20:9, 20:11, 21:12 i ostatnie cztery piłki należą do Dezerterów. Dezerterzy o dziwo zepsuli tylko 2 zagrywki, a Piorun 4. W asach serwisowych było 2:1, ale w bloku już 4:1. Set trwał 12 minut. Tego seta żle zagrali goście, ale najsłabszym ogniwem w tym zespole był libero. Nie odebrał ani jednej zagrywki. Zresztą do końca meczu libero był słabiutki (może to tylko dzisiaj mu ten mecz nie wyszedł ) W drużynie gospodarzy wszyscy zagrali naprawdę na miarę swoich wysokich możliwości. No i co mnie zdziwiło na plus, to Arek na rozegraniu. Naprawdę zagrał super.
Drugi set który trwał 18 minut Piorun zaczął od prowadzenia 0:1, potem było 3:1, 3:2, 5:2, 8:4 i pierwszy czas zdgustowanego trenera Pioruna, potem było 9:4, 10:4, 10:6, 14:7, 18:8, 17:10, 17:12, 19:13, 19:15, 20:15, 20:17, 21:17, 21:19, 22:19, 22:20 i ostatnie trzy piłki znowu padły łupem gospodarzy. Ostatni 25 punkt to as serwisowy zawodnika Dezerterów. W zepsutych zagrywkach było 5:5, w asach 2:1. Do psucia zagrywek w wykonaniu gospodarzy to już się przyzwyczaiłem i nie dziwi mnie tak wiele zepsutych zagrywek. Zauważyłem, że zawodnicy Dezerterów chyba założyli się w szatni kto trafi z zagrywki do kosza i celowali wiele razy. W zasadzie set bez historii.
Trzeci i jak się okazało ostatni set zaczął się w miarę wyrównanie. Dezerterzy zaczęli od prowadzenia 1:0, 1:2, 3:2, 4:4. Kolejne 8 piłek to popis gospodazry i zrobiło się 12:4, 12:5, 12:7, 16:7,16:8, 17:14, 20:14, 21:15, 21:17, 23:17, 23:20, 23:21, 24:22 i czas dla gospodarzy. Ostatni cios zadał Tomek Nowak, który dzisiaj zagrywał, atakował i odbierał bezbłędnie. Gdydby nie 5 zepsutych zagrywek w wykonaniu Dezerterów to byłby pogrom i tym secie. W asach 2:1, ale w bloku 1:4. Mecz raczej nie zasługiwał na szlagier. Dezerterzy zrobili to co do nich należało, ale Piorun zagrał dzisiaj na bardzo niskim poziomie. Ale może to dlatego, że to ich pierszy mecz w tej edycji ligii?
W Piorunie mnóstwo nowych zawodników, a w Dezerterach zauważyłem tylko nowego środkowego i Dominika na rozegraniu. No i wreszcie Asia znalazła swoje miejsce w zespole. Nie dyrygowała dzisiaj z boku, lecz zagrała na libero i z tego zadania wywiązała się na 5.