• 6018 dni działalności portalu

27

lut

2009

Mecz pomiędzy ZNP a PRAWKO.PL patrząc na miejsca w tabeli zapowiadał się na szybka wygraną bardziej doświadczonych Nauczycielek które od wielu lat dominują na parkietach szczecińskiej ligi amatorskiej. Jednak już pierwsze piłki pokazały iż na parkiecie dominują zawodniczki PRAWKO.PL:
Kapitan- Ola Pazderska, Iwona Major, Kamila Zmitrowicz, Edyta Wądołowska, Beata Kwaśny, Anna Kowalczuk i Weronika Popławska na libero.
Ale po kolei...
Pierwszy set od samego początku zdecydowana przewaga Gości-dokładne przyjęcie do rozgrywającej, szybka piłka i atak kończący i jest punkt .PRAWKO.PL szybko odskoczyło na kilka punktów i nie pozwoliło przeciwniczkom rozwinąć skrzydeł, łatwo wygrywając seta.

Druga partia rozpoczyna się podobnie na skrzydłach w zespole PRAWKO.PL szaleją Iwona Major i Kamila Zmitrowicz, Nauczycielki nie nadążały w bloku i gubiły się w obronie. PRAWKO.PL powiększało przewagę punktową i do końca seta dyktowały warunki wygrywając go zdecydowani.
W trzeciej partii wydawało się iż Nauczycielki się już nie podniosą i zapowiadało się na sensacyjny wynik. I prawie się to udało, prawie bo PRAWKO.PL przegrało na przewagi do 24, psując 5 zagrywek w jednym secie. Niesamowicie w tym secie w polu zagrały Nauczycielki, które wybierały wszystko z pola a Agata Krzysztofek była nie do zatrzymania na siatce. Musze tutaj dodać iż dużą zasługę w wygranym secie mają koleżanki z ławki rezerwowych które głośno dopingowały swoje zawodniczki.
W czwartym secie od początku wzięły się do pracy Nauczycielki, zawodniczki PRAWKO.PL podłamane przegraną nie potrafiły odebrać skutecznej zagrywki. Szybko Gospodynie uzyskały wysoką przewagę, wszystko im wychodziło, na skrzydłach kończyły ataki Ala i Agnieszka, a jak piłka była niedokładna kiwały w środek boiska i punkciki rosły. Zawodniczki PRAWKO.PL próbowały się mobilizować na zagrywce stanęła Beata Kwaśny i zdobyła 8 punktów z rzędu, jednak sama zagrywka to za mało i set wyrywają Nauczycielki.
Piąty set to wielkie brawa dla PRAWKO.PL dziewczyny mimo dwóch kolejnych przegranych setów wzięły się do roboty. Wygrana 15:11 z tak utytułowanymi koleżankami zakończyła się tańcem i podskokami w kółeczku z radości.
Podsumowując Liga Kobiet jest w tym roku bardzo wyrównana widać to po wynikach które w większości kończą się 5 setami.
Brawo i jeszcze raz brawo dla dziewczyn z PRAWKO.PL - wszystkie zagrały naprawdę dobry mecz i pokazały że potrafią wygrywać z mocniejszymi zespołami.